English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Wypalona karta graficzna Gigabyte GV-R795WF3-3GD (Radeon HD 7950)

przez 123tomek 22 marca 2018, 09:20
Witam!
Spaliła mi się karta graficzna (Gigabyte GV-R795WF3-3GD Radeon HD 7950). Czy na podstawie zdjęć jesteście w stanie określić czy jest szansa na naprawę oraz ewentualne koszty? Karta działała bez problemów (zero artefaktów czy zwiech) do czasu aż padła. Niestety moja wina bo okazało się, że zawalona była kurzem a dodatkowo zmniejszałem programowo obroty wentylatorów. Poniżej wklejam fotki:

Obrazek

Obrazek

Re: Wypalona karta graficzna Gigabyte GV-R795WF3-3GD (Radeon HD 7950)

przez Google Adsense [BOT] 22 marca 2018, 09:20

#2 Re: Wypalona karta graficzna Gigabyte GV-R795WF3-3GD (Radeon HD 7950)

przez Vogelek23 22 marca 2018, 21:22
123tomek napisał(a):Czy na podstawie zdjęć jesteście w stanie określić czy jest szansa na naprawę...
Tak. Szansa wynosi 50%.

123tomek napisał(a):... oraz ewentualne koszty?
Powinieneś zmieścić się w przedziale 50-500zł.

123tomek napisał(a):Karta działała bez problemów
Jak każdy sprzęt elektroniczny :lol:

1. Usuń spalone kondensatory.
2. Wyczyść dokładnie miejsce po kondensatorach (izopropanolem).
3. Podłącz kartę do komputera i sprawdź, czy zadziała. Jeśli tak, to masz dużo szczęścia i od tego momentu musisz po prostu częściej czyścić komputer oraz nie używać programów do redukcji prędkości wentylatorów (jak sam się przekonałeś, niewłaściwie użyte szkodzą, zamiast pomagać - karta sama sobie wyreguluje wentylatory, w zależności od potrzeb). Jeśli nie, pracy będzie więcej, a także możesz potrzebować do tego specjalistycznego sprzętu.

Re: Wypalona karta graficzna Gigabyte GV-R795WF3-3GD (Radeon HD 7950)

przez Google Adsense [BOT] 22 marca 2018, 21:22

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.