English Polski Русский Slovenščina
 • WIELKA REWOLUCJA PUNKTOWA NADESZŁA! PO RAZ PIERWSZY W HISTORII INTERNETU!

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1WIELKA REWOLUCJA PUNKTOWA NADESZŁA! PO RAZ PIERWSZY W HISTORII INTERNETU!


przez Vogelek23 20 marca 2016, 16:52
Witam wszystkich serdecznie.

Czy myśleliście kiedykolwiek, że uczestnictwo w dyskusjach na forum internetowym może przynieść Wam realne pieniądze? Że każda udzielona porada, każda pomoc innym w rozwiązaniu problemu, każdy uploadowany plik - że to wszystko przełoży się kiedykolwiek na powiększanie Waszego budżetu? Jeśli tak myśleliście, to nie byliście w błędzie! Nasze forum dokonało właśnie największej i pierwszej w historii internetu operacji konwersji systemu punktowego do realnej waluty (czyli polskiego złotego, jako że jesteśmy polskim forum). Konwersja polega na tym, że Punkty mają umowną wartość waluty, w przeliczeniu 1:1.

Założenia projektu:
 1. [ZROBIONE] Tak, jak do tej pory, użytkownicy uczestniczący w dyskusjach na forum będą otrzymywali określoną ilość Punktów za napisany post lub założony temat (oczywiście za wyjątkiem działów, które nie mogą być kontrolowane pod kątem ilości i jakości postów - np. HYDE PARK).
 2. [ZROBIONE] Tak, jak do tej pory, użytkownicy będą otrzymywali określoną ilość Punktów za każde unikalne pobranie pliku, który został przez nich uploadowany w dziale "punktowanym"; za sam upload nie będą jednakże otrzymywali żadnej kwoty - zarobki uploadera będą zatem opierały się na popularności (czyli ilości pobrań) pliku, który zamieścił.
 3. [ZROBIONE] Tak, jak do tej pory, użytkownicy raportujący posty i wątki niezgodne z zasadami działu będą otrzymywali określoną ilość Punktów za każdy poprawny raport, przy czym raportowany wątek lub post będzie musiał spełniać określone warunki (np. nie będzie mógł być starszy niż 180 dni); z uwagi bowiem na to, że forum istnieje kilka lat i na przestrzeni tego okresu zasady na forum zmieniały się parokrotnie, sporo starszych wątków i postów nie jest zgodna z obecnymi regułami.
 4. [ZROBIONE] Tak, jak do tej pory, pomocni użytkownicy będą otrzymywali określoną ilość Punktów za każdy przyznany punkt "Pomógł"; testujemy właśnie przy tej okazji system, który na bieżąco będzie czuwał, czy w przyznawaniu "Pomógł" nie dochodzi do nadużyć (np. czy jakaś wąska grupa użytkowników nie punktuje się wzajemnie) i w kontrowersyjnych sytuacjach wyśle do administracji stosowny alert.
 5. [ZROBIONE] Tak, jak do tej pory, użytkownicy zgłaszający problemy z funkcjonowaniem forum lub znajdujący błędy w skrypcie bądź tłumaczeniach, otrzymają określoną ilość Punktów za każde prawidłowe zgłoszenie; pod uwagę będą także brane propozycje usprawnień forum, ale tylko, gdy użytkownik opracuje i przedstawi konkretne rozwiązanie (np. kod źródłowy lub metodę "krok po kroku") oraz, gdy przedstawi przekonujące argumenty za wprowadzeniem danego usprawnienia.
 6. [ZROBIONE] Użytkownicy VIP, Moderatorzy globalni oraz administratorzy będą całkowicie wyłączeni z systemu punktowego.
 7. [W TRAKCIE REALIZACJI] Moderatorzy lokalni (podlegający globalnym) będą wyłączeni z systemu punktowego wyłącznie w zakresie działów, do których będą mieli nadane uprawnienia moderacyjne; we wszystkich innych działach będzie ich obowiązywał system punktowy na zasadach identycznych, jak pozostałych użytkowników.
 8. [W TRAKCIE TESTÓW] Zebranie określonej, minimalnej ilości Punktów (np. 100) będzie uprawniało użytkownika do ich wypłacenia w postaci gotówki; proponowane sposoby wypłacenia zgromadzonych Punktów to wypłata na konto PayPal oraz (w przyszłości) na konto bankowe - przelicznik 1:1. Na chwilę obecną wypłaty są realizowane ręcznie w ciągu 24 godzin od wysłania prośby o wypłatę, w przyszłości jednak ten proces będzie całkowicie zautomatyzowany i najczęściej natychmiastowy (w przypadku wypłat na konto PayPal pieniądze będą dostępne z chwilą realizacji, w przypadku wypłat na konto bankowe czas ten będzie uzależniony wyłącznie od banku). Każda wypłata - po wprowadzeniu automatu - będzie obarczona "prowizją" (stałą np. 5 Punktów bądź zmienną, zależną od kwoty wypłaty - to będzie do ustalenia). W przypadku wypłaty dużej ilości Punktów (od 2.000 wzwyż) proces wypłaty będzie przeprowadzany tylko manualnie.
 9. [ZROBIONE] Każdy użytkownik, posiadający dodatnie saldo w określonej wysokości (np. 10 Punktów), będzie mógł zdeponować część lub całość Punktów na swoim profilu w sposób podobny, jak założenie lokaty terminowej w banku. Dla przykładu - zdeponowanie 1000 Punktów dałoby po roku 1060 Punktów (czyli "oprocentowanie" wyniosłoby 6% w skali roku). Minimalny okres takiej "lokaty" można przyjąć 1 miesiąc (oczywiście wypłacenie środków przed upływem czasu trwania "lokaty" pozbawiłoby użytkownika korzyści w postaci dodatkowych "odsetek").
 10. [ZROBIONE] Każdy użytkownik będzie mógł doładować swoje saldo za pomocą PayPal (w przyszłości planujemy rozszerzyć możliwości doładowań o usługi szybkich wpłat z kont banowych - np. DotPay lub PayU - oraz, być może, mikropłatności SMS).
 11. [ZROBIONE] Każdy użytkownik ma do dyspozycji swój własny Panel Informacyjny, wraz z informacjami o obrocie Punktów na koncie (czyli coś na kształt "wyciągu", dostępnego online z poziomu Panelu Użytkownika).
 12. [ZROBIONE] Żaden nowo zarejestrowany użytkownik nie otrzyma na start 5 punktów, jak to było do tej pory. Wszystkie obecnie zarejestrowane konta Nowych Użytkowników, z których nie napisano żadnego postu ani nie dokonano donacji, będą miały wyzerowane punkty.
 13. [ZROBIONE] Użytkownicy będą mogli przekazywać sobie nawzajem Punkty - dzięki temu użytkownicy z mniejszą ilością Punktów będą mogli nie tylko pożyczać brakujące Punkty od innych, ale nawet konsolidować swoje Punkty z innymi użytkownikami, aby móc je wypłacić w postaci gotówki. "Przelewy" Punktów między kontami są natychmiastowe. Zastrzegam jednak, że forum wyłącza swoją odpowiedzialność w zakresie tej funkcjonalności i nie będzie uczestniczyło w jakichkolwiek sporach, dotyczących przekazywania Punktów (np. gdy ktoś prześle innej osobie swoje Punkty w celu konsolidacji i zostanie oszukany, bądź jeśli ktoś pożyczy od innej osoby brakujące Punkty obiecując ich zwrot, lecz z tych obietnic się nie wywiąże). Oznacza to, że przekazujący swoje Punkty innej osobie bierze za tę decyzję pełną i świadomą odpowiedzialność.
 14. [ZROBIONE] Wszystkie dotychczas zgromadzone Punkty będą podlegały szczegółowej rekalkulacji przed konwersją systemu punktowego, przy czym całkowite saldo każdego użytkownika będzie przeliczone (zsumowane) według następujących kryteriów:
  • liczba postów będzie pomnożona przez ilość Punktów za post; wykluczone z przeliczeń będą działy, które nie mogą być kontrolowane pod kątem ilości i jakości postów - np. HYDE PARK. Punkty za posty w działach punktowanych (DOWNLOAD) będą odjęte.
  • liczba pobrań załączników, uploadowanych w działach punktowanych, będzie pomnożona przez ilość Punktów za pobranie pliku punktowanego, przy czym uwzględnione zostaną wyłącznie unikalne pobrania (z uwagi na fakt, że użytkownicy VIP generowali duże ilości pobrań, co jest związane z faktem, że mają nieograniczony dostęp do zawartości forum, lecz nie są jeszcze całkowicie wyłączeni z systemu punktowego).
  • liczba punktów "Pomógł" będzie pomnożona przez ilość Punktów za przyznany "Pomógł" (po konwersji systemu punktowego, liczba Punktów, otrzymanych za "Pomógł", wzrośnie o 50%).
  • liczba otwartych tematów w dziale PROBLEMY Z FORUM, które są poprawnymi zgłoszeniami błędów, zostanie pomnożona przez ilość Punktów za zgłoszenie błędu w funkcjonowaniu forum.
  • liczba wysłanych poprawnych raportów będzie pomnożona przez ilość Punktów za raport.
  • uwzględnione zostaną Punkty, zgromadzone w wyniku przekazanych donacji (w ilości 100 i powyżej na każdego użytkownika).
  • uwzględnione zostaną także Punkty, otrzymane w wyniku uczestnictwa w konkursach bądź w tematach z nagrodami punktowymi.
  • odjęte zostaną Punkty, spożytkowane na pobieranie plików z działów punktowanych - liczba pobrań będzie pomnożona przez ilość Punktów za pobranie pliku z działu punktowanego; tutaj oczywiście też będą się liczyły pobrania unikalne. W związku z tym, wprowadziliśmy właśnie zasadę "Zapłaciłeś? Pobierasz bez limitu", czyli tylko pierwsze pobranie danego pliku spowoduje odjęcie Punktów, zaś każde kolejne pobranie tego samego pliku (bez limitu pobrań) będzie już całkowicie darmowe. Rzecz jasna, pobieranie własnych plików będzie nadal całkowicie uwolnione, jak do tej pory.

Mam nadzieję, że zaproponowane wyżej rozwiązania przypadną Wam do gustu. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie planowanych zmian, zapraszam do dyskusji w dedykowanym do tego celu wątku: watek-dedykowany-planowanej-konwersji-systemu-punktowego-t43382.html

Re: WIELKA REWOLUCJA PUNKTOWA NADESZŁA! PO RAZ PIERWSZY W HISTORII INTERNETU!


przez Google Adsense [BOT] 20 marca 2016, 16:52

#2 Re: Wielka Rewolucja Punktowa nadchodzi! Po raz pierwszy w historii internetu!


przez Vogelek23 6 czerwca 2016, 19:39
Projekt został wdrożony :)

Moduł wypłat Punktów będzie uruchomiony za jakiś czas, ponieważ jest jeszcze w fazie testów. Kod modułu przekazywania Punktów między kontami został wdrożony.

Re: Wielka Rewolucja Punktowa nadchodzi! Po raz pierwszy w historii internetu!


przez Google Adsense [BOT] 6 czerwca 2016, 19:39
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.