English Polski Русский
FORUMDESC_HDD_REPAIRS_DATA_RECOVERY

#1WD 1TB WD10SMZW Nie inicjuje - błędy CRC

przez hex667 3 marca 2019, 20:11
Witam Serdecznie,
Dysk Twardy USB:
WD 1TB WD10SMZW
S/N WXK1A37ERONA
MDL WD10SMZW-11YOTSO

Po podłączeniu do portu USB dysk nie zostaje zainicjowany, przy próbie odczytu poszczególnych sektorów błędy CRC. Z dysku odzyskano 15% danych, wystarczająco dla klienta, bo najważniejsze dane zostały odczytane.
Dysk pozostał dla mnie w celu nauki, dalszym celem jest naprawa dysku bez utraty danych i odzyskaniu ich jak najwięcej.

Odczyt SMART:
Obrazek

Brak dostępu do pierwszych sektorów, prawdopodobnie uszkodzone SA.
Chciałbym doprowadzić dysk do stanu używalności z jak największą liczbą odzyskanych plików.
Posiadam drugi identyczny dysk jako dawca.

Za pomoc i cenne wskazówki, które posłużą mi do nauki jestem wstanie zaoferować nagrodę w postaci wspólnie dogadanej kwoty, dla osoby która pomoże mi w rozwiązaniu problemu.

Od czego zacząć?

Pozdrawiam

//Edit
Z informacji klienta, dysk w pełni sprawny, przy kopiowaniu danych został odłączony na sztywno z portu USB, od tamtej pory dysk w takim stanie.

Ostatnio edytowano 19 marca 2019, 14:29 przez hex667, łącznie edytowano 1 raz

Re: WD 1TB WD10SMZW Nie inicjuje - błędy CRC

przez Google Adsense [BOT] 3 marca 2019, 20:11

#2 Re: WD 1TB WD10SMZW Nie inicjuje - błędy CRC

przez arvika 4 marca 2019, 00:22
Co tu naprawiać... Dysk posiada ogromną liczbę niestabilnych sektorów, kwalifikuje się do utylizacji/reklamacji. Do odczytu danych najlepiej dysponować mozliwością sterowania zasilaniem dysku w momencie napotkania uszkodzonego sektora. Możesz spróbować wykonać taką kopię w DMDE z odpowiednimi ustawieniami, ale bedzie się pewnie cieło przy każdym uwalonym sektorze, bo sam program nie ma możliwości sterowania zasilaniem dysku. Podejrzewam że w miedzyczasie wywali się SA, o ile już tak się nie stało.

#3 Re: WD 1TB WD10SMZW Nie inicjuje - błędy CRC

przez hex667 19 marca 2019, 14:38
Witam,
czy ktoś potrafi zdjąć zabezpieczenie z ROM w celu dostępu do SA?

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: WD 1TB WD10SMZW Nie inicjuje - błędy CRC

przez Google Adsense [BOT] 19 marca 2019, 14:38