• Wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez mdcs 8 września 2012, 12:25
Witam.
Piszę ten post, bo być może komuś zaoszczędzę czasu, który sam straciłem.
Męczyłem się z półtorej godziny z adapterem TOMSAD TSOP48/40_14mm próbując zaprogramować kość 29LV800. Odczyt przebiegał prawidłowo, ale programowanie nie. Próba skasowania układu kończyła się wiecznym oczekiwaniem.

Problemem okazał się niedbały montaż adaptera! W firmie TOMSAD nie mają topnika do lutowania! Dwie nóżki podstawki TSOP48 były zwarte (widać gołym okiem z metra) a dwie inne miały cieniutką nitkę cyny. Przecież wystarczy użyć najtańszego topnika przy montażu i problem taki nie wystąpi nigdy...
Sądzę, że osób dotkniętych takim przypadkiem może być więcej.

Re: Wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez Google Adsense [BOT] 8 września 2012, 12:25

#2 Re: wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez marek216 8 września 2012, 12:47
Kupowałem, kupuję i kupować będę podstawki w TOMSAD - nigdy nie było problemu.
Jeśli coś jest nie tak kontaktuj się z nimi i problem pozytywnie ci rozwiążą.

#3 Re: wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez mdcs 8 września 2012, 20:22
Ja też będę u nich kupował i polecał innym. Firma jest naprawdę rzetelna i zawsze bardzo chętnie pomaga.
Post napisałem, bo może być więcej takich adapterów a kilka godzin jakie można stracić na szukanie przyczyny bywa często cenne.

#4 Re: wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez arvika 9 września 2012, 22:14
Tomsad raczej tego nie lutuje tylko Chińczyk.

#5 Re: wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez mdcs 10 września 2012, 22:03
No właśnie akurat lutuje to TOMSAD. Adaptery są ich produkcji (może nie wszystkie, ale większość).
Rozmawiałem z nimi przez telefon i mówiłem o mojej przygodzie. Przeprosili za kłopot i stracony czas. Firma naprawdę przyjaźnie traktuje klienta.

#6 Re: wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez WIOLAD 14 września 2012, 16:15
Przyłączę się do tematu, na foto adapter jaki ostatnio otrzymałam.
Obrazek

#7 Re: wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez mdcs 14 września 2012, 20:21
o kurde...coś słabo nogi przewleczone. Pewnie więcej nie łączy oprócz tych , które widać.

#9 Re: Wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez satmanek 31 marca 2013, 14:39
Mnie też nie podobają się takie firmy "specjalistyczne". Sprzedają to co się kupi najtaniej. Mają m.i programatory V*n z których pliki odczytane w formacie bin mają większą (o 16b) długość niż zawartość pamięci. Akurat jeśli chodzi o tą przejściówkę na foto powyżej to wychodzą z założenia że ktoś kto wlutowuje układ do programowania to poprawi sobie te dwa luty sam a nie będzie reklamował. Akurat znam ten adapter, pomylony pomysł pady przewlekane pod układem programowalnym muszą podnieść układ a tu trzeba podginać nogi by zalać je cyną. Można było zaprojektować go nieco bardziej funkcjonalnie. Osobiście wolę chwilę się pomęczyć z lutowaniem na płytkę gdy wyjęty używany układ był zalany lakierem, podstawki ZIF są dobre ale do nowych fabrycznie układów.

SławeK

#10 Re: Wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez frankie 31 marca 2013, 20:13
Osobiście użytkuję adaptery Tomsadu Tsop 48 i 56 i nie mogę narzekać na wykonanie lecz jak widać nie wszyscy mają tyle szczęscią co ja :)

#11 Re: Wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez WIOLAD 5 kwietnia 2013, 14:50
frankie napisał(a):Osobiście użytkuję adaptery Tomsadu Tsop 48 i 56 i nie mogę narzekać na wykonanie lecz jak widać nie wszyscy mają tyle szczęscią co ja :)

Też używam innych adapterów, ten jeden taki mi się trafił niedolut.

Re: Wadliwe adaptrey TOMSAD - uwaga na zwarte piny!


przez Google Adsense [BOT] 5 kwietnia 2013, 14:50
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).
Podobne Wątki
Lenovo L340-15IRH Zwarte gniazdo zasilania, spalone KBC.[ROZWIĄZANY]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.