English Polski Русский Slovenščina
  • Uszkodzony pad dualshock 4 JDM-030

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Uszkodzony pad dualshock 4 JDM-030


przez kukasz8 24 stycznia 2020, 13:29
Witam. Podczas rozkręcania pada doszło do wyrwania gniazda, złącza na taśmę
połączeniową touchpada. Czy bawić się w szukanie zamiennika w sklepie z
elektroniką? Szukam zniszczonych padów, ale nie mogę nic ciekawego znaleźć.
Czy możliwe jest przelutowanie takiego gniazda, złącza? Przepraszam za mało
fachowe słownictwo. Załączam zdjęcie poglądowe zaczerpnięte z poprzedniego
wątku na forum z zaznaczonym gniazdem, złączem.
Obrazek

Re: Uszkodzony pad dualshock 4 JDM-030


przez Google Adsense [BOT] 24 stycznia 2020, 13:29

#2 Re: Uszkodzony pad dualshock 4 JDM-030


przez przemko21 25 stycznia 2020, 21:14
Samo przelutowanie złącza jest oczywiście możliwe. Kwestia jak bardzo zostały zniszczone pady gniazda. Można odszukać zniszczone pady oraz ścieżki i jakoś je odtworzyć. Będzie tu potrzebna dobra wprawa w lutowaniu.

#3 Re: Uszkodzony pad dualshock 4 JDM-030


przez Vogelek23 26 stycznia 2020, 00:55
kukasz8 napisał(a):Załączam zdjęcie poglądowe zaczerpnięte z poprzedniego wątku
Zamiast tego przydałoby się zdjęcie TWOJEGO pada z wyrwanym gniazdem - dopiero wtedy można racjonalnie ocenić, co jest do zrobienia, czy jest to do zrobienia i jakich narzędzi będziesz potrzebował. A tak to tylko lanie wody pozostaje, albo nawijanie makaronu na uszy.

Re: Uszkodzony pad dualshock 4 JDM-030


przez Google Adsense [BOT] 26 stycznia 2020, 00:55

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.