English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Toshiba HDD2H93 - czy warto to ruszać w domu?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Toshiba HDD2H93 - czy warto to ruszać w domu?


przez bpjl 13 grudnia 2020, 17:49
Cześć,

Dostałem dysk zewnętrzny LG do próby odzyskania danych. Po rozłożeniu wyciągnąłem ze środka siedzący tam Toshiba HDD2H93. Podłączyłem i usłyszałem to czego nie chciałem słyszeć - jakby klikanie. Nagrałem fragment i załączyłem poniżej.

Pytanie brzmi czy warto próbować zdiagnozować problem i dokonać naprawy w domu? Czy od razu powiedzieć właścicielowi żeby schował ten dysk głęboko i wyciągnął dopiero jak uzbiera kasę na profesjonalny odzysk danych?Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Toshiba HDD2H93 - czy warto to ruszać w domu?


przez Google Adsense [BOT] 13 grudnia 2020, 17:49

#2 Re: Toshiba HDD2H93 - czy warto to ruszać w domu?


przez Lesio23 13 grudnia 2020, 19:26
Pytanie brzmi czy warto próbować zdiagnozować problem i dokonać naprawy w domu? Czy od razu powiedzieć właścicielowi żeby schował ten dysk głęboko i wyciągnął dopiero jak uzbiera kasę na profesjonalny odzysk danych

Według mnie, szanse na odzyskanie danych metodami domowymi są prawie zerowe. Jeśli są ważne dane to lepiej ten dysk wysłać do firmy która się w tym specjalizuje.

#3 Re: Toshiba HDD2H93 - czy warto to ruszać w domu?


przez bpjl 13 grudnia 2020, 21:54
Lesio23 napisał(a):Jeśli są ważne dane to lepiej ten dysk wysłać do firmy która się w tym specjalizuje.

To tylko potwierdza opinie którą powiedziałem właścicielowi. Jak mu zależy to niech zbiera fundusz na profesjonalistów. Tu nie ma zmiłuj się.

Dziękuję za pomoc.

Re: Toshiba HDD2H93 - czy warto to ruszać w domu?


przez Google Adsense [BOT] 13 grudnia 2020, 21:54

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.