• Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez szymon189 18 kwietnia 2015, 14:46
Nie mogę uruchomić tabletu. Wciskam Power i nic. Power z resetem też nic. Power + VOL+ lub VOL- też nic nie daje. Ciągle czarny ekran. Ładowany całą noc na microUSB nic nie wyświetla ani nie świeci. Tablet został normalnie wyłączony i już nie dało się go uruchomić. Co robić?

Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez Google Adsense [BOT] 18 kwietnia 2015, 14:46

#2 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez koloboro 18 kwietnia 2015, 14:52
Na poczatek wymontowac baterię i sprawdzić napięcie na bateri.

#3 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez szymon189 18 kwietnia 2015, 15:04
Stracę gwarancję? Jak to zrobić?

#4 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez koloboro 18 kwietnia 2015, 20:42
Jeżeli tablet na gwarancji to oddać na gwarancję. Bo zazwyczaj aby wydostac baterię z tableta trzeba go rozebrać. A co za tym idzie brak gwarancji.

#5 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez szymon189 24 stycznia 2016, 19:37
Nie znalazłem paragonu dlatego postanowiłem rozebrać. Na wyłączonym tablecie przyłożyłem do kabelków z baterii miernik i wskazało 2,94. Na baterii pisze:
-FN 357095 3.7V
2400mAh
+2014241004

#6 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez Vogelek23 24 stycznia 2016, 20:27
szymon189 napisał(a):przyłożyłem do kabelków z baterii miernik i wskazało 2,94
Czyli bateria do wymiany. Możesz spróbować podładować ją do tych 3,7V (bezpieczny prąd to 1A) i sprawdzić, czy w ogóle wystartuje Ci ładowanie z fabrycznej ładowarki. Jednak tak "zboostowana" bateria najczęściej nie będzie długo działała, a zdarza się, że po jakimś czasie puchnie - co może wyrządzić więcej szkód.

#7 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez szymon189 24 stycznia 2016, 20:28
Jak ją mogę podładować do tych 3,7V? Wolałbym się upewnić, że to na pewno jest wina baterii, aby nie kupować jej na daremno.

#8 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez PrzemRS 24 stycznia 2016, 20:35
Podłącz tą baterię do zasilacza laboratoryjnego. Jeśli go nie posiadasz to ciężko będzie Ci podładować tą baterię. Możesz jeszcze zrobić tak: podlutuj się amperomierzem między płytę a baterię i podłącz ładowarkę. Zobaczysz czy w ogóle tablet rozpoczyna ładowanie. Bateria w tak niskim stanie będzie ładować się na początku bardzo powoli małym prądem, później powinna rozpocząć się faza ładowania stałym prądem a na końcu stałym napięciem, gdy bateria osiągnie 4,2V czyli napięcie pełnego naładowania.

#9 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez szymon189 24 stycznia 2016, 21:02
Podłączyłem go do oryginalnej ładowarki. Po chwili podczas ładowania zmierzyłem i było już 3.51V, ale nadal się nie uruchamia. Podczas ładowania było można usłyszeć od baterii jakieś piszczenie czy syczenie.

#10 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez PrzemRS 24 stycznia 2016, 21:07
Wzrost napięcia to dobre zachowanie, poczekaj aż napięcie wzrośnie powyżej 3,7V i wtedy zobacz co się dzieje i na moje konieczne będzie obadanie prądu jak się tablet zachowuje. Czy możesz bliżej określić co się tą baterią stało? czy ogniwa napęczniały? Jeśli napęczniały to zdecydowanie są do wymiany.

#11 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez szymon189 24 stycznia 2016, 21:14
Napięcie jest 3.77V, ale nadal czarny ekran po wciśnięciu POWER. Na baterii nic nie widać aby napęczniała. Tablet kiedyś działał i bateria powoli była rozładowana. Został podłączony na noc do ładowarki i rano nie można było go już uruchomić.

#12 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez PrzemRS 24 stycznia 2016, 21:37
No to może jeszcze spróbuj firmware wgrać z kompa, może się wysypał soft najnormalniej w świecie i trzeba przeinstalować. Poszukaj na stronie producenta może będzie aktualizacja

#13 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez szymon189 24 stycznia 2016, 21:52
Podłączyłem za pomocą kabla tablet do PCta, ale pod żadnym kablem nie jest wykrywany. Próbowałem również dodatkowej kombinacji klawiszy, ale nadal nic.

Co to może być?
Obrazek

#14 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez PrzemRS 24 stycznia 2016, 22:25
Na dzień dobry proponuję nie mierzyć na baterii bezpośrednio lecz na końcu przewodów. Wykonaj pomiary o które prosiłem, bez tego ani rusz. To co jest zaznaczone na foto to... klej, którym przyklejony jest rezonator.

#15 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez koloboro 25 stycznia 2016, 07:42
Trzeba podłączyć zasilacz regulowany 3,7 - 4 V do tabletu zamiast baterii. I sprawdzić czy się uruchomi.

#16 Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez szymon189 25 stycznia 2016, 14:55
Tablet po 8h ładowania rano wskazał 4,16V. Mimo to nie dało się go uruchomić. Teraz po 9h sprawdziłem raz jeszcze i pokazuje 3,98V. Nadal się nie uruchamia.
Niestety nie posiadam zasilacza laboratoryjnego.

-- Dodano: 25 stycznia 2016, 18:53 --

Miałem jeszcze tablet Lark FreeMe X2 9.0M z uszkodzonym ekranem w którym była bateria:
-JNYX 3400mAh
+20131105 3.7v

Podmieniłem baterie i o dziwo Lark na baterii z Esperanzy rusza (więc to nie wina baterii). Natomiast Esperanza na baterii z Larka nie działa.

Re: Tablet Esperanza ETB109 nie uruchamia się, ani nie ładuje


przez Google Adsense [BOT] 25 stycznia 2016, 14:55
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.