English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Szkolenie na serwisanta

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone są wyłącznie dyskusje, związane z tematyką pracy.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek ofert pracy (do tego służą stosowne działy).
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Szkolenie na serwisanta


przez groovik 6 czerwca 2015, 11:56
Witajcie, jestem nowym użytkownikiem forum.
Pewnie gdzieś to na forum już było, wybaczcie pytanie zbłąkanego. Oczekuję poważnych odpowiedzi, chciałbym nauczyć się prawidłowo diagnozować a potem naprawiać uszkodzone płyty główne w laptopach,coś tam próbowałem własnymi sposobami i trochę uszkodzonych laptopów do testów też mam, czy są jakieś kursy, szkolenia może ktoś korzystał, a może ktoś potrafiłby odpłatnie oczywiście nakierować mnie na odpowiednie tory w serwisie laptopowym. Zupełnie nie wiem gdzie zdobyć takie doświadczenie, będę wdzięczny za cenne uwagi.

Re: Szkolenie na serwisanta


przez Google Adsense [BOT] 6 czerwca 2015, 11:56

#2 Re: Szkolenie na serwisanta


przez Vogelek23 7 czerwca 2015, 12:23
Zaczątkiem diagnostyki laptopów na poważnie jest czytanie wątków na forum, a także dział SZKOLENIA, zwłaszcza Szkolenie nr 1 (oraz nr 2, jeśli chcesz rozszerzyć zakres napraw o wszelkiego rodzaju nośniki danych i nr 3, jak już zdobędziesz nieco praktyki, aby móc sprawnie posługiwać się jednym z najlepszych narzędzi w naprawach, jakim jest BoardView). Tę wiedzę dostajesz zupełnie za darmo. Co zaś do kursów, możesz spróbować popytać się np. w firmie Renex - czasami organizują różnego typu szkolenia w zakresie lutowania BGA itp. Są to jednak kursy odpłatne.

Pamiętaj jednak, że absolutną podstawą, jaką musisz przyswoić, aby poważnie myśleć o diagnostyce laptopów, są podstawy elektroniki, matematyki oraz fizyki. Prawo Ohma, zasady działania elementów biernych i aktywnych, umiejętność czytania schematów, umiejętność logicznego i analitycznego myślenia, szybkie obliczenia (często w pamięci) prądów, napięć, rezystancji i tak dalej. Bez "ogarnięcia" tych podstaw możesz już teraz zacząć myśleć o innym zawodzie.

Czytaj dużo książek branżowych i staraj się zrozumieć to, co jest w nich zawarte. Diagnostyki nie nauczysz się w miesiąc - ba, nawet ja po 25 latach praktyki wielu rzeczy jeszcze nie wiem. I musisz po prostu to lubić - jeśli nie polubisz elektroniki, nie poświęcisz się dla niej i nie stanie się ona Twoją pasją, to nie będziesz nigdy dobrym i rzetelnym diagnostą.

#3 Re: Szkolenie na serwisanta


przez AdamStar 7 czerwca 2015, 21:06
Vogelek23 napisał(a):I musisz po prostu to lubić - jeśli nie polubisz elektroniki, nie poświęcisz się dla niej i nie stanie się ona Twoją pasją, to nie będziesz nigdy dobrym i rzetelnym diagnostą.

Święte słowa, jeżeli nie będzie to dla Ciebie pasją to zapomnij o satysfakcji z tej roboty. Ogólna wiedza z zakresu materiałów i fizyki jest niezbędna, do tego bez zagmatwanych obliczeń trzeba wiedzieć jakiego sygnału/napięcia/ prądu/oporności powinieneś się spodziewać w danym układzie. Jeżeli nie masz podstaw elektroniki to czeka Cię wiele lat nauki, na pewno nie nauczysz się tego na jakimś szkoleniu, chyba że samej wymiany BGA.

Re: Szkolenie na serwisanta


przez Google Adsense [BOT] 7 czerwca 2015, 21:06
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.