English Polski Русский Slovenščina
 • SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI

This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI


by Vogelek23 28 July 2018, 18:01
Witam serdecznie,

W dniu dzisiejszym wprowadziłem kilka zmian w punktacji Systemu Punktowego - mam nadzieję, że spotkają się one z aprobatą. Oto ich lista:

 1. Zmiana ilości Punktów, pobieranych za ściągnięcie załączników z działów "punktowanych" - od dziś obowiązują trzy progi rabatowe:
  • próg 0% - w przypadku doładowania Punktów na kwotę od 10zł do 49zł, "koszt" pojedynczego pobrania będzie wynosił 10 Punktów
  • próg 20% - w przypadku doładowania Punktów na kwotę od 50zł do 299zł, "koszt" pojedynczego pobrania będzie wynosił 8 Punktów
  • próg 40% - w przypadku doładowania Punktów na kwotę 300zł lub powyżej, "koszt" pojedynczego pobrania będzie wynosił 6 Punktów
  Progi rabatowe nie podlegają kumulacji - jeśli doładujemy konto kwotą 20zł + 30zł, próg rabatowy pozostanie na poziomie 0% (nie zwiększy się do 20%). Podobnie, gdy doładujemy konto kwotą 100zł + 200zł, próg rabatowy pozostanie na poziomie 20% (nie zwiększy się do 40%). Rabat jest przyznawany zawsze w oparciu o ostatnią kwotę doładowania - oznacza to, że gdy doładujemy konto kwotą 10zł, a następnie 100zł, otrzymamy rabat 20%. Jeśli jednak doładujemy konto kwotą 100zł, a następnie 10zł, rabat będzie wynosił 0%.
 2. Zwiększenie ilości Punktów, przyznawanych uploaderom za każde unikalne ściągnięcie ich załącznika z działu "punktowanego" - dotychczas uploader otrzymywał 3 Punkty, od dziś będzie otrzymywał 4 Punkty, bez względu na to, jaki rabat uzyskała osoba, pobierająca załącznik.
 3. Blokada wypłaty Punktów w przypadku uzyskania rabatu - jeśli uzyskaliśmy rabat i wykonaliśmy jakiekolwiek pobranie z działu punktowanego w ramach przyznanego rabatu, pozostałe na koncie Punkty nie będą mogły być wypłacone w postaci gotówki i będziemy musieli je wykorzystać. Ma to na celu wyeliminowanie sytuacji, gdy na przykład ktoś doładuje sobie konto kwotą 500zł, uzyskując 40% rabatu, pobierze 1 plik a pozostałe Punkty wypłaci z powrotem w formie gotówki.
 4. Wyłączenie działu PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI z systemu rabatowego - w przypadku pobrań plików w dziale PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI, "koszt" pobrania wyniesie 10 Punktów i tyle samo Punktów zostanie zwrócone po zamieszczeniu oceny pliku. Ma to na celu wyeliminowanie sytuacji, w której ktoś uzyskał np. 40% rabatu i pobrał plik, "płacąc" za niego 6 Punktów, po jakimś czasie doładował konto za 10zł (tracąc rabat), a następnie zamieścił ocenę pliku, uzyskując zwrot nie 6, lecz 10 Punktów.

Aktualnie przyznany rabat można sprawdzić w menu PUNKTY (points.php):

Image

Rabat jest także uwzględniany w okienku informacyjnym przy pobieraniu pliku (poniżej przykład dla rabatu 40%):

Image

Powyższe zmiany zostały podyktowane kilkoma czynnikami - ceny usług hostingowych oraz innych, powiązanych z utrzymywaniem forum, znacząco wzrosły (mamy obecnie porządny serwer z macierzą dysków SSD i łączem symetrycznym 100Mbit) a punktacja nie była zmieniana od momentu, gdy forum powstało na współdzielonym serwerze. Ponadto, w przypadku niższych kwot doładowań (z przedziału 10-50zł) firmy, obsługujące płatności, pobierają znaczący procent w ramach prowizji (im niższa kwota doładowania, tym wyższa prowizja zabierana z tej kwoty).
Przede wszystkim jednak zmiana ta jest odpowiedzią na Wasze liczne sugestie, aby osoby, które doładowują Punkty wyższymi kwotami, miały z tego wymierną korzyść.

Re: SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI


by Google Adsense [BOT] 28 July 2018, 18:01

#2 Re: SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI


by Vogelek23 8 August 2018, 00:41
AKTUALIZACJA!
Zmniejszyłem kwoty progów rabatowych. Od teraz rabat 20% przysługuje przy doładowaniu Punktów kwotą od 50 do 299zł, natomiast rabat 40% przysługuje przy doładowaniu Punktów kwotą 300zł lub powyżej. Doładowanie Punktów kwotą poniżej 50zł nie skutkuje przyznaniem rabatu.

#3 Re: SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI


by Vogelek23 6 September 2019, 01:29
AKTUALIZACJA!
Jak zawsze, tak i tym razem wziąłem do serca Wasze sugestie i uwagi - dlatego też od dzisiaj dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI podlega systemowi rabatowemu tak samo, jak inne działy punktowane. Oznacza to, że jeśli mamy przyznany rabat 40%, ściągnięcie pliku z tego działu spowoduje odjęcie nie 10, lecz 6 Punktów (analogicznie, w przypadku rabatu 20% "koszt" pobrania pliku wyniesie 8 Punktów). Po zamieszczeniu oceny pliku, nastąpi zwrot dokładnie takiej ilości Punktów, jaka została odjęta z chwilą jego pobrania - bez względu na to, czy w międzyczasie nabyliśmy lub utraciliśmy rabat. Poniżej przykładowe scenariusze.

Przykład 1:
Vogelek23 doładował saldo Punktów kwotą 400zł i uzyskał rabat 40%. Następnie ściągnął plik z działu PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI, którego "koszt" wyniósł 6 Punktów. Po miesiącu Vogelek23 wykorzystał wszystkie Punkty, więc doładował konto kwotą 10zł, tracąc rabat. Następnego dnia przypomniał sobie, że ma do ocenienia plik, który pobrał miesiąc temu - zamieścił więc ocenę i otrzymał zwrot 6 Punktów (bo taki był "koszt" pliku w momencie jego pobrania, uwzględniając rabat, jaki miał w tamtym momencie Vogelek23).

Przykład 2:
Vogelek23 doładował saldo Punktów kwotą 10zł, nie uzyskując żadnego rabatu. Następnie ściągnął plik z działu PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI, którego "koszt" wyniósł 10 Punktów. Następnego dnia Vogelek23 doładował konto kwotą 100zł, uzyskując rabat 20%. Zaraz potem przypomniał sobie, że ma do ocenienia plik, który pobrał wczoraj - zamieścił więc ocenę i otrzymał zwrot 10 Punktów (bo taki był "koszt" pliku w momencie jego pobrania, pomimo tego, że obecny rabat użytkownika Vogelek23 wynosi 20%).

Przykład 3:
Vogelek23 doładował saldo Punktów kwotą 50zł, uzyskując rabat 20%. Po chwili ściągnął plik z działu PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI, którego "koszt" wyniósł 8 Punktów. Po tygodniu Vogelek23 wykorzystał wszystkie Punkty, więc doładował konto kwotą 500zł, uzyskując rabat 40%. Zaraz potem przypomniał sobie, że ma do ocenienia plik, który pobrał tydzień temu - zamieścił więc ocenę i otrzymał zwrot 8 Punktów (bo taki był "koszt" pliku w momencie jego pobrania, pomimo tego, że obecny rabat użytkownika Vogelek23 wynosi 40%).

Re: SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI


by Google Adsense [BOT] 6 September 2019, 01:29
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.