English Polski Русский Slovenščina
 • SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI


przez Vogelek23 28 lipca 2018, 18:01
Witam serdecznie,

W dniu dzisiejszym wprowadziłem kilka zmian w punktacji Systemu Punktowego - mam nadzieję, że spotkają się one z aprobatą. Oto ich lista:

 1. Zmiana ilości Punktów, pobieranych za ściągnięcie załączników z działów "punktowanych" - od dziś obowiązują trzy progi rabatowe:
  • próg 0% - w przypadku doładowania Punktów na kwotę od 10zł do 49zł, "koszt" pojedynczego pobrania będzie wynosił 10 Punktów
  • próg 20% - w przypadku doładowania Punktów na kwotę od 50zł do 299zł, "koszt" pojedynczego pobrania będzie wynosił 8 Punktów
  • próg 40% - w przypadku doładowania Punktów na kwotę 300zł lub powyżej, "koszt" pojedynczego pobrania będzie wynosił 6 Punktów
  Progi rabatowe nie podlegają kumulacji - jeśli doładujemy konto kwotą 20zł + 30zł, próg rabatowy pozostanie na poziomie 0% (nie zwiększy się do 20%). Podobnie, gdy doładujemy konto kwotą 100zł + 200zł, próg rabatowy pozostanie na poziomie 20% (nie zwiększy się do 40%). Rabat jest przyznawany zawsze w oparciu o ostatnią kwotę doładowania - oznacza to, że gdy doładujemy konto kwotą 10zł, a następnie 100zł, otrzymamy rabat 20%. Jeśli jednak doładujemy konto kwotą 100zł, a następnie 10zł, rabat będzie wynosił 0%.
 2. Zwiększenie ilości Punktów, przyznawanych uploaderom za każde unikalne ściągnięcie ich załącznika z działu "punktowanego" - dotychczas uploader otrzymywał 3 Punkty, od dziś będzie otrzymywał 4 Punkty, bez względu na to, jaki rabat uzyskała osoba, pobierająca załącznik.
 3. Blokada wypłaty Punktów w przypadku uzyskania rabatu - jeśli uzyskaliśmy rabat i wykonaliśmy jakiekolwiek pobranie z działu punktowanego w ramach przyznanego rabatu, pozostałe na koncie Punkty nie będą mogły być wypłacone w postaci gotówki i będziemy musieli je wykorzystać. Ma to na celu wyeliminowanie sytuacji, gdy na przykład ktoś doładuje sobie konto kwotą 500zł, uzyskując 40% rabatu, pobierze 1 plik a pozostałe Punkty wypłaci z powrotem w formie gotówki.
 4. Wyłączenie działu PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI z systemu rabatowego - w przypadku pobrań plików w dziale PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI, "koszt" pobrania wyniesie 10 Punktów i tyle samo Punktów zostanie zwrócone po zamieszczeniu oceny pliku. Ma to na celu wyeliminowanie sytuacji, w której ktoś uzyskał np. 40% rabatu i pobrał plik, "płacąc" za niego 6 Punktów, po jakimś czasie doładował konto za 10zł (tracąc rabat), a następnie zamieścił ocenę pliku, uzyskując zwrot nie 6, lecz 10 Punktów.

Aktualnie przyznany rabat można sprawdzić w menu PUNKTY (points.php):

Obrazek

Rabat jest także uwzględniany w okienku informacyjnym przy pobieraniu pliku (poniżej przykład dla rabatu 40%):

Obrazek

Powyższe zmiany zostały podyktowane kilkoma czynnikami - ceny usług hostingowych oraz innych, powiązanych z utrzymywaniem forum, znacząco wzrosły (mamy obecnie porządny serwer z macierzą dysków SSD i łączem symetrycznym 100Mbit) a punktacja nie była zmieniana od momentu, gdy forum powstało na współdzielonym serwerze. Ponadto, w przypadku niższych kwot doładowań (z przedziału 10-50zł) firmy, obsługujące płatności, pobierają znaczący procent w ramach prowizji (im niższa kwota doładowania, tym wyższa prowizja zabierana z tej kwoty).
Przede wszystkim jednak zmiana ta jest odpowiedzią na Wasze liczne sugestie, aby osoby, które doładowują Punkty wyższymi kwotami, miały z tego wymierną korzyść.

Re: SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI


przez Google Adsense [BOT] 28 lipca 2018, 18:01

#2 Re: SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI


przez Vogelek23 8 sierpnia 2018, 00:41
AKTUALIZACJA!
Zmniejszyłem kwoty progów rabatowych. Od teraz rabat 20% przysługuje przy doładowaniu Punktów kwotą od 50 do 299zł, natomiast rabat 40% przysługuje przy doładowaniu Punktów kwotą 300zł lub powyżej. Doładowanie Punktów kwotą poniżej 50zł nie skutkuje przyznaniem rabatu.

#3 Re: SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI


przez Vogelek23 6 września 2019, 01:29
AKTUALIZACJA!
Jak zawsze, tak i tym razem wziąłem do serca Wasze sugestie i uwagi - dlatego też od dzisiaj dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI podlega systemowi rabatowemu tak samo, jak inne działy punktowane. Oznacza to, że jeśli mamy przyznany rabat 40%, ściągnięcie pliku z tego działu spowoduje odjęcie nie 10, lecz 6 Punktów (analogicznie, w przypadku rabatu 20% "koszt" pobrania pliku wyniesie 8 Punktów). Po zamieszczeniu oceny pliku, nastąpi zwrot dokładnie takiej ilości Punktów, jaka została odjęta z chwilą jego pobrania - bez względu na to, czy w międzyczasie nabyliśmy lub utraciliśmy rabat. Poniżej przykładowe scenariusze.

Przykład 1:
Vogelek23 doładował saldo Punktów kwotą 400zł i uzyskał rabat 40%. Następnie ściągnął plik z działu PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI, którego "koszt" wyniósł 6 Punktów. Po miesiącu Vogelek23 wykorzystał wszystkie Punkty, więc doładował konto kwotą 10zł, tracąc rabat. Następnego dnia przypomniał sobie, że ma do ocenienia plik, który pobrał miesiąc temu - zamieścił więc ocenę i otrzymał zwrot 6 Punktów (bo taki był "koszt" pliku w momencie jego pobrania, uwzględniając rabat, jaki miał w tamtym momencie Vogelek23).

Przykład 2:
Vogelek23 doładował saldo Punktów kwotą 10zł, nie uzyskując żadnego rabatu. Następnie ściągnął plik z działu PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI, którego "koszt" wyniósł 10 Punktów. Następnego dnia Vogelek23 doładował konto kwotą 100zł, uzyskując rabat 20%. Zaraz potem przypomniał sobie, że ma do ocenienia plik, który pobrał wczoraj - zamieścił więc ocenę i otrzymał zwrot 10 Punktów (bo taki był "koszt" pliku w momencie jego pobrania, pomimo tego, że obecny rabat użytkownika Vogelek23 wynosi 20%).

Przykład 3:
Vogelek23 doładował saldo Punktów kwotą 50zł, uzyskując rabat 20%. Po chwili ściągnął plik z działu PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI, którego "koszt" wyniósł 8 Punktów. Po tygodniu Vogelek23 wykorzystał wszystkie Punkty, więc doładował konto kwotą 500zł, uzyskując rabat 40%. Zaraz potem przypomniał sobie, że ma do ocenienia plik, który pobrał tydzień temu - zamieścił więc ocenę i otrzymał zwrot 8 Punktów (bo taki był "koszt" pliku w momencie jego pobrania, pomimo tego, że obecny rabat użytkownika Vogelek23 wynosi 40%).

Re: SYSTEM PUNKTOWY - ZMIANY W PUNKTACJI


przez Google Adsense [BOT] 6 września 2019, 01:29
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.