• SVOD4 uszkodzony tranzystor

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 SVOD4 uszkodzony tranzystor


przez jacekpom 22 maja 2022, 18:30
Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam problem z svod4 przy próbie czytania kości bios wyświetla się informacja "IC not responding" podczas czytania kości sprawdziłem napięcie na nóżkach 4 i 8 któe wyniosło 2,3v wyczytałem że w takim wypadku jest uszkodzony tranzystor zasilania
Obrazek
Obrazek
prawdopodobnie q1 i q13
oznaczenia na tranzystorach to 33N i 21K obudowa prawdopodobnie sot-23 niestety nie mogę nigdzie znaleźć takich do kupienia czy może ktoś wskazać gdzie znajdę zamiennik lub identyczny

Re: SVOD4 uszkodzony tranzystor


przez Google Adsense [BOT] 22 maja 2022, 18:30

#2 Re: SVOD4 uszkodzony tranzystor  [ROZWIĄZANY]


przez matic 22 maja 2022, 19:45
Hello!

33N= Diodes DMN3300U
21K= Diodes DMG2301LK
Datasheets at the attachment.

As for replacements: ***click***



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#3 Re: SVOD4 uszkodzony tranzystor


przez jacekpom 22 maja 2022, 20:52
Z kąt wiesz że to będzie DMN3300U po wpisaniu w google 33N SOT-23 wyskakuje XC6203E512MR



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#4 Re: SVOD4 uszkodzony tranzystor


przez Vogelek23 23 maja 2022, 01:27
jacekpom napisał(a):Z kąt wiesz że to będzie DMN3300U po wpisaniu w google 33N SOT-23 wyskakuje XC6203E512MR
Twój wynik wyszukiwania to stabilizator, więc byłby oznaczony na płycie jako Uxx a nie Qxx. A jeśli już pytasz o coś, to nie zamykaj wątku przyciskiem "Pomógł" (ani żadnym innym) chwilę po zadaniu pytania, bo nie dajesz nikomu szans na odpowiedź na Twoje pytanie.

Re: SVOD4 uszkodzony tranzystor


przez Google Adsense [BOT] 23 maja 2022, 01:27

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.