• Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.  [ROZWIĄZANY]


przez Tomek 25 czerwca 2010, 18:26
Czy ktoś z kolegów używa może którejś z tych dwóch stacji? Jeżeli tak to proszę o jakieś opinie. Cenowo wypadają podobnie do Jovy Re-7500, pytanie tylko czy warto się nimi zainteresować.

Pozdrawiam.

Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 25 czerwca 2010, 18:26

#2 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez michallus 25 czerwca 2010, 19:12
Styczności nie miałem ale po notach wydaje mi się, że;
-ACHI IR-PRO SC powinna się nadawać, duży i mocny podgrzewacz 2kW a to najważniejsze, dosyć przemyślane mocowanie płyty. Jednak wolałbym ACHI HR-PRO (powietrze) może udało by się zrobić osłonę azotową ?
-ACHI IR6000 znacznie gorszy wybór lepiej dołożyć chyba, że chcesz się bawić w modyfikacje podgrzewacza.

Dowiedz się przed zakupem w jakiej cenie są Nozzle (jeżeli zainteresujesz się wersją HR-PRO).

Jednak poczekaj aż wypowie się ktoś kto używa takiego sprzętu, w rzeczywistości może być zupełnie inaczej.

#3 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez DaCoPL 3 lipca 2010, 08:53
Wiem, że ACHI IR6000 jest do ściągnięcia z Hong KONGU za ok 3000-3500zł, a u nas kosztuje w granicach 7000zł.

Spróbuje się dowiedzieć ile by kosztowały ACHI IR-PRO SC i ACHI HR-PRO.

Może w czymś pomogę.

Edit:

1) Achi HR-PRO US$980.00 ~> 3 248PLN
DHL to Poland:US$320.00 ~> 1 060PLN

2) Achi IR-PRO-SC US$1050.00 ~> 3 480PLN
DHL to Poland:US$320.00 ~> 1 060PLN

Z jednej strony lepiej sprowadzić bo duuuużo taniej, a z drugiej strony zachodzi pytanie: co z serwisem?

Pozdrawiam.

#4 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez benchmarek 5 lipca 2010, 08:26
Kolega nie doliczył jeszcze 22% VATu który trzeba zapłacić przy "wejściu" towaru w polski obszar celny.

#5 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez Tomek 5 lipca 2010, 13:20
Cena wyjdzie :
Achi IR-PRO-SC US$1050.00 ~> 3 480PLN
DHL to Poland:US$320.00 ~> 1 060PLN
Cło 9,5% - 431zł
Razem 4971zł
+22% 1093zł
Czyli ostatecznie 6064zł

DaCoPl - masz jakieś pewne źródło gdzie można to kupić i gdzie robiłeś już zakupy ?

U nas cena tej stacji to 8790zł

#6 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez zbyszek 5 lipca 2010, 14:28
A co z certyfikatem CE, czy ta stacja go ma czy ma tylko znaczek CE bez żadnego pokrycia w dokumentach?

#7 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez DaCoPL 5 lipca 2010, 15:31
Szczerze powiedziawszy wymieniłem tylko kilka maili z firmą z Hong Kongu.
Ponoć mają duże doświadczenie ze sprowadzaniem rzeczy do Polski. Napisali, że maszyny posiadają certyfikat CE.

Skąd wziąłeś cło 9,5%. Mi facecik z Urzędu Celnego powiedział (i to nawet razem telefonicznie szukaliśmy kategorii) 2,7% czy coś w tym zakresie.

Poza tym odpisali mi też, że kwoty można zmienić i cło i podatek wyjdą dużo mniejsze.

Podaje email do firmy z którą korespondowałem:

XXXX

Można pytać o dostępność i kwoty tych maszyn. Oczywiście po angielsku

XXXX

[mod=Vogelek23]Ponieważ z odpowiedzi nie wynika jednoznacznie, czy podana firma jest sprawdzona i godna zaufania, jej namiary usuwam.[/mod]

#8 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez majsterx 5 lipca 2010, 15:35
Sprowadzanie to ryzyko, scamu mnóstwo, serwisu brak. Lepiej brać z FV na rynku polskim i się nie martwić, że paczka doszła w dwóch częściach, albo celnicy zatrzymali towar :-)
W Polsce jest tylko jeden dystrybutor ACHI, można zapukać. Poza tym IR6000 jest wystarczająca (potrafi osiągnąć te same temp), nie trzeba nic modyfikować, oczywiście proces ten będzie musiał potrwać ciutkę dłużej aż dolny nadgoni.

DaCoPL podajesz nazwę firmy itd, a ich strona wygląda jak jakaś kopia, skąd masz pewność co do ich rzetelności ? Chcesz miec kolegę na sumieniu ? Lepiej nie podawać nic w ciemno, taka kasa piechotą nie chodzi.

#9 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez zbyszek 5 lipca 2010, 16:13
DaCoPL, podatku nie przeskoczysz, może źle go zrozumiałeś. a cło na pewno mniejsze niż 3% za taki sprzęt. Gorzej z certyfikatem, to że napisali że mają znaczek CE na stacji nie znaczy że mają do tego papiery. Poproś ich o przesłanie skanu dokumentów.

#10 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez majsterx 5 lipca 2010, 16:24
Dokładnie, stacja stanie Ci w celnym i tyle :)

#11 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez DaCoPL 6 lipca 2010, 08:46
Zapytałem o kopie certyfikatu i dostałem coś takiego:

Obrazek

Czy taki papierek będzie ok?

#12 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez majsterx 6 lipca 2010, 17:29
Koszt serwisu urządzenia to 2tys pln jak coś padnie, albo przyjdzie rozwalone. Więc nie wiem czy warto się w to pchać :-) teoretycznie w takim wypadku wychodzi więc taniej nabyć w polsce i bezproblemowo pózniej z serwisem czy czymkolwiek innym.
Co do CE nie mam pojęcia czy taki dokument wystarczy szczerze mówiąc widziałem je w formie papierowej jako sam tekst a nie a'la dyplom, ale może takie wystawiają. Kto wie też jak z ich ważnością bo ten jak widac jest 2letni..

#13 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000


przez zbyszek 6 lipca 2010, 20:27
O tym czy certyfikat jest autentyczny i nadal ważny można się dowiedzieć w firmie certyfikującej.
@majsterx, w tego typu zakupach zawsze jest ryzyko, to chyba każdy wie, dlatego właśnie istnieją firmy importujące które biorą ryzyko na siebie ale za pewną cenę.

#14 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.


przez majsterx 7 lipca 2010, 07:37
Dobrze to podsumowałeś Zbyszku, ale właśnie nie każdy o tym pomyśli przed zakupem.
@DaCoPL - przypomniało mi się, że zle podliczyłeś koszta do tego dochodzi dopłata związana z PayPal ok 70$, również doliczyć trzeba prowizję dla agencji celnej zapomniałem ile % (ale też nie mniej niż ok 70 pln jeśli z % wychodzi mniej) oraz koszt przeliczenia waluty również w PayPal (naliczają mniej PLN za USD).
Ewentualne koszta 2tys na reklamację czy koszta gwarancyjne które trzeba liczyć, zważywszy na to wszystko i że w tej cenie masz samą stację to w Polsce wychodzi taniej i 100x bezpieczniej.
Takie moje zdanie. Oczywiście każdy może kombinować, ale niestety nie każdemu się uda.
Powodzenia

A tu gorąca sprawa znajomego, o straty nie pytajcie,ani wygląd (dla zainteresowanych mam foty na mailu). Karton był w super stanie więc nadawca dał ciała.
nadawca nie podjął się reklamacji paczki, polska nic nie zrobi (bo reklamować musi nadawca) i tak o to został z maszyną na złom.
Spójrzcie dokladnie na zapiski "plomba gwarancyjna zerwana" sympatycznie. Oczywiście paczki z zagranicy są nie ubezpieczone !! więc nici z odszkodowania! Chłopak jest załamany.

Obrazek

Zamazałem i obcięłem dokument, żeby nie było, że rozpowrzechniam dokumenty nie mojej własności..

#15 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.


przez DaCoPL 7 lipca 2010, 10:15
Jaka jest dopłata 70$ jeśli chodzi o paypal? O jakiej prowizji dla agencji celnej piszesz?

#16 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.


przez majsterx 7 lipca 2010, 13:48
ok 70$ to tzw PayPal fee który pobierze Ci sprzedawca, prowizję agencji celnej pobierze kurier, za wystąpienie w przeprawie Twojej przesyłki..

#17 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.


przez Maxur 31 lipca 2010, 04:40
Co do firmy celnej to bedziesz musial wypelnic wniosek SAD, zazwyczaj jest to koszt ok 100 zl za wypelnienie wnioskow ale firma moze liczyc sobie wiecej za wystawienie go ze wzgledu na cene przedmiotu ; ). Co do certyfikatow CE to musisz bardzo uwazac bo w Chinach to bardzo duzo scamow jest sa to " pseudo " certyfikaty ktore nie maja pokrycia w realiach.

#18 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.


przez Usunięty Użytkownik 402 31 lipca 2010, 10:47
Kolega jak kupował irdę z ChRL to miał problemy w urzędzie celnym z CE i z wartością przedmiotu. Koszt przesyłki był wyższy od wartości przedmiotu :mrgreen: no i CE, jak się okazało musiał wypełnić papierek że to do użytku domowego - nie do firmy , dodatkowo musial ustalić wartość przedmiotu i zapłacić haracz.

#19 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.


przez Maxur 1 sierpnia 2010, 00:42
Co do haraczu, wystarczy poprosic sprzedawce o wypelnieniu w rubryce " wartosci celnej " kwoty jaka sobie zazyczymy. Pewien kontrahent co wysylki robi z mi Hong Kongu to wpisuje zawsze po 20-30 $ wartosci i wszytko przechodzi bez zadnych problemow, ale wysylka jest do innego kraju niz polska.

#20 Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.


przez majsterx 1 sierpnia 2010, 11:49
W polsce urząd celny ma znacznie bardziej restrykcyjne zasady. Wpisz 30USD na wielką paczkę, niech się trafi kontrola to sprzęt na przetrzymanie :-) A odbiorca na wyjaśnienia.

Re: Stacje ACHI IR-PRO SC dark infrared i ACHI IR6000.


przez Google Adsense [BOT] 1 sierpnia 2010, 11:49

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.