English Polski Русский Slovenščina
  • Sony SVE151 Quanta HK5 - odpowiednik PU102

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Sony SVE151 Quanta HK5 - odpowiednik PU102


przez jumic 15 stycznia 2020, 17:02
Płyta główna: DA0HK5MB6F0
MBX-269

Mam na niej ubity układ PU102 G923-330. Nigdzie go nie mogę zdobyć, to znaczy w jakimkolwiek sklepie. Jest na Aliexpress, ale tam czas oczekiwania to ze 2 miesiące.
Znacie może jakiś odpowiednik, lub czym go zastąpić?

Pzdr. Jerzy Michno

Re: Sony SVE151 Quanta HK5 - odpowiednik PU102


przez Google Adsense [BOT] 15 stycznia 2020, 17:02

#2 Re: Sony SVE151 Quanta HK5 - odpowiednik PU102  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 15 stycznia 2020, 17:47
Z uwagi na nietypowy pinout ciężko nawet z zamiennikiem, ale bez problemu podejdzie większość stabilizatorów - np. taki MCP1824T: https://pl.rs-online.com/web/p/regulato ... o/6695011/. Wystarczy wlutować go do góry nogami (pamiętając, że pin 4 ma pozostać nieprzylutowany).Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#3 Re: Sony SVE151 Quanta HK5 - odpowiednik PU102


przez jumic 16 stycznia 2020, 09:55
Dziękuję za podpowiedź. Zamówię i sprawdzę.

Pzdr. Jerzy Michno

Re: Sony SVE151 Quanta HK5 - odpowiednik PU102


przez Google Adsense [BOT] 16 stycznia 2020, 09:55

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.