English Polski Русский
FORUMDESC_TV_AUDIO_VIDEO_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 SONY SRS XB40 - Nie ładuje baterii

przez kuras00 8 września 2018, 13:33
Witam,
trafił do mnie w/w głośnik po podłączeniu przez klienta do ładowarki od laptopa.

Problem - nie ładuje baterii.

Z naładowaną lub pod prądem działa jak należy. Zwarć brak, bezpieczniki w porządku.

Wystrzelił układ na płycie (40P000XBH-MAE4G) oznaczony jako U8 (z nadruku: SM2206 I621 xLZG4 - w miejscu x dziura).

Gdzie to dostać? Czym to zastąpić? (Wujek Google nie chciał podpowiedzieć).

Obrazek

Re: SONY SRS XB40 - Nie ładuje baterii

przez Google Adsense [BOT] 8 września 2018, 13:33

#2 Re: SONY SRS XB40 - Nie ładuje baterii

przez Vogelek23 9 września 2018, 03:04
Wykonaj foto tego układu tak, aby wszystkie napisy były widoczne.

#3 Re: SONY SRS XB40 - Nie ładuje baterii

przez kuras00 10 września 2018, 14:47
Vogelek23 napisał(a):Wykonaj foto tego układu tak, aby wszystkie napisy były widoczne.


Obrazek

#4 Re: SONY SRS XB40 - Nie ładuje baterii

przez Vogelek23 10 września 2018, 21:33
No więc nie "SM2206", tylko SN2206 - proszę uważniej spisywać oznaczenia z obudowy. Ponieważ noga 14 nie jest nigdzie podłączona (float), to będzie najpewniej jakiś klon BQ24133 lub BQ24170 (w przypadku np. BQ24171 lub BQ24172, które mają niemal identyczne - poza właśnie nogą 14 - pinouty, jest to wejście do stabilizacji/regulacji napięcia wyjściowego "Feedback", więc musiałoby być podłączone).

Czy możesz przetrzeć wierzch układu szmatką, nasączoną w izopropanolu i zrobić ponownie takie samo zdjęcie? Bardzo mnie interesuje, co jest w drugiej linii, bo na pewno nie to, co napisałeś a na tym zdjęciu nie widać 2 i 3 znaku przed "62I" (rozmazane, ale coś tam jednak chyba jest).

Re: SONY SRS XB40 - Nie ładuje baterii

przez Google Adsense [BOT] 10 września 2018, 21:33

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.