English Polski Русский
FORUMDESC_GAMING_CONSOLE_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Sony PSP GO - nie włącza się ,brak ładowania.

przez maylo 12 maja 2019, 19:14
Witam wszystkich.

Trafiło mi się uszkodzone PSP GO, stan wizualny nie wskazuje na jakieś nadmierne używanie więc nawet jeśli była używana to niewiele. Objaw - kompletne martwa. Brak reakcji na podłączenie ładowarki . Brak reakcji na włącznik. Rozebrałem , naładowałem zewnętrznie akumulator (który i tak miał 4,1V po wyjęciu) ale nadal bez zmian. Na tą chwilę jedyne co sprawdziłem to prawie nigdzie nie ma napięcia z a baterii - również na swichu włącznika. W PSP stosowali jakieś bezpieczniki na zasilaniu ? nawet jeśli jest uszkodzony to powinna odpalić z samej baterii . W tym wypadku powinienem zacząć od przetwornicy ale wszystkie sekcje konsoli po ukrywane pod ekranami , bez sensu zdmuchiwać wszystkie . Możecie mnie jakoś naprowadzić ? Jutro od rana będę podpięty pod zasilacz lab. sprawdzę pobory prądu .. Mam świadomość stosunkowo niewielkiej wartości sprzętu ale szkoda mi jej ze względu na stan wizualny

Płyta główna TA-091

Pozdrawiam

Edit:
Płyta nie pobiera żadnego prądu zasilając ją z gniazda baterii (chyba że jakieś µA których nie jestem w stanie zmierzyć ) Główny-zielony bezpiecznik ok, kilka L-ek również ok. Pobór na złączu USB to ok 10mA niezależnie czy jest wpięty akumulator czy nie . Gdzieś na Angielskich forach znalazłem info iż jest problem... softwarowy i trzeba zrobić hard reset lub rozładować wszystkie kondensatory.

Re: Sony PSP GO - nie włącza się ,brak ładowania.

przez Google Adsense [BOT] 12 maja 2019, 19:14

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.