English Polski Русский
FORUMDESC_GAMING_CONSOLE_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Sony PS4 slim - włącza się bez obrazu.

przez arjuredi 30 stycznia 2019, 12:21
Oznaczenie kodowe konsoli: CUH-2116B.
Obrazek
Obrazek
Została dostarczona na serwis, ponieważ przestała przesyłać sygnał przez hdmi. Kable podmienione, sprawdziłem filtry przy układzie Panasonica MN864729 (nie są uszkodzone), więc zamieniłem układ - bez zmian. Piny w gnieździe hdmi nie "wiszą" nad płytą, dla pewności przelutowałem, przejście między pinami, a układem MN864729 jest. Sprawdziłem kondensatory i rezystory przy APU, które mają połączenie z MN864729 i połączenie jest. 4 diody sprawdzone - ok. Proszę o dalsze wskazówki.

Re: Sony PS4 slim - włącza się bez obrazu.

przez Google Adsense [BOT] 30 stycznia 2019, 12:21

#2 Re: Sony PS4 slim - włącza się bez obrazu.

przez matic 30 stycznia 2019, 20:26
Hello!

Do you get the solid white light on the power button, when the console is turned on?

#3 Re: Sony PS4 slim - włącza się bez obrazu.

przez arjuredi 31 stycznia 2019, 10:36
Po włączeniu konsoli włącznik miga kilka razy niebieską diodą, a następnie biała świeci się ciągle.

#4 Re: Sony PS4 slim - włącza się bez obrazu.

przez matic 31 stycznia 2019, 21:13
arjuredi napisał(a):przejście między pinami, a układem MN864729 jest.
It is best to use a cut-off HDMI cable and check the continuity between the HDMI cable wires and the HDMI controller chip.

#5 Re: Sony PS4 slim - włącza się bez obrazu.

przez arjuredi 18 lutego 2019, 16:53
You were right, on the cut HDMI cable I did the measurements and it turned out that both chips have a short to ground. I did measurements on 4 filters. Now, I have to find a working, desoldered, original chip.

Re: Sony PS4 slim - włącza się bez obrazu.

przez Google Adsense [BOT] 18 lutego 2019, 16:53

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.