English Polski Русский
FORUMDESC_GAMING_CONSOLE_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Sony PS4 FAT CUH-1216B - Problem z aktualizacją

przez geryon 13 września 2018, 18:38
Witam, posiadam konsolę PS4 FAT ( pierwszy model ) problem polega na tym , że podczas aktualizacji do 5.56 wystąpił jakiś problem konsola się zaktualizowała jednak nie działały pady, niestety nie mogłem wejść w safe mode. Wgrywam cały system na nośnik USB , niestety problem z zainstalowaniem występują błędy.
Nośnik na pewno sprawny z system również na pewno poprawny ponieważ inna konsola się zaktualizowała na tym USB.
Po włączeniu konsoli prosi o włożenie USB z aktualizacją , a podczas jej wyrzuca błąd.

Wyjąłem dysk - dysk w 100% sprawny, wykasowałem wszystkie partycje - po wsadzeniu ponownie do konsoli objaw ten sam.

Uważam, że problem tkwi w pamięci konsoli, pytanie jakim programatorem jakim wsadem to obudzić ?


Nr płyty podam najwcześniej jutro jak będę miał konsolę przed sobą.

Ostatnio edytowano 17 września 2018, 17:13 przez geryon, łącznie edytowano 1 raz

Re: Sony PS4 FAT CUH-1216B - Problem z aktualizacją

przez Google Adsense [BOT] 13 września 2018, 18:38

#2 Re: Sony PS4 FAT - Problem z aktualizacją

przez misiekelk 13 września 2018, 19:21
Edycja pamięci spi dopisanie kawałka softu hex edit.Robiłem kilka dni temu .Jeśli masz czym zgrać kostkę to dasz radę.Filmy opisy są na youtube.

#3 Re: Sony PS4 FAT - Problem z aktualizacją

przez geryon 14 września 2018, 04:20
możesz coś więcej powiedzieć na ten temat? jeśli chodzi o możliwość zgrania nie powinno być problemu, jednak co edytować ? Masz wsad?

#4 Re: Sony PS4 FAT - Problem z aktualizacją

przez matic 14 września 2018, 12:49
geryon napisał(a):Masz wsad?
According to the rules you could ask for it in the appropriate department.

Edit your post, and give the exact motherboard marking code.

#5 Re: Sony PS4 FAT - Problem z aktualizacją

przez geryon 15 września 2018, 04:50
Błąd jaki mi się wyświetla podczas próby aktualizacji to - SU-41283-8,
Model konsoli to : CUH-1216B

Natomiast z tego co wiem, konsole PS4 mają swój jeden niepowtarzalny wsad i aby zaprogramować to jest temat nie do zrobienia - czy jednak ktoś mnie poprawi i podpowie coś?

#7 Re: Sony PS4 FAT CUH-1216B - Problem z aktualizacją

przez geryon 16 września 2018, 10:59
Czy zdradzisz jeszcze jaki posiadasz programator aby coś takiego zrobić? Pytanie czy wylutować należy pamięć czy jest jakiś programator którym można się podpiąć pod jakieś złącze na płycie i zaprogramować. I kolejne pytanie w którą pamięć należy edytować "zaprogramować" ?

#8 Re: Sony PS4 FAT CUH-1216B - Problem z aktualizacją

przez misiekelk 16 września 2018, 16:38
Mam velona vp990 ale można to zaprogramować i odczytać arduino lub jednym z tanich programatorów do SPI .Edycja polega na dopisaniu w Hexedit kawałka oprogramowania z dostępnych plików.Wszystko jak na filmie.Całą zabawa ok 1h z rozebraniem konsoli.Update robi się automatycznie jeśli plik dobrze zrobiony.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.