English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • SONY C1905 nie widzi karty SIM.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 SONY C1905 nie widzi karty SIM.


przez falkon40 17 lipca 2020, 22:52
Witam, posiadam telefon SONY C1905, telefon nie widzi karty SIM-brak sieci, karta SIM sprawna testowana na drugim telefonie w sieci ORANGE. Wymieniłem na sprawne złącze SIM dalej to samo. Co może być powodem takiej usterki ?Pozdrawiam.

Re: SONY C1905 nie widzi karty SIM.


przez Google Adsense [BOT] 17 lipca 2020, 22:52

#2 Re: SONY C1905 nie widzi karty SIM.


przez misiekelk 28 lipca 2020, 12:14
Wymieniłeś tylko czytnik czy całą płytkę?Do sprawdzenia luty na złączu tej płytki potem reflow procesora nie jest klejony.

#3 Re: SONY C1905 nie widzi karty SIM.


przez falkon40 24 sierpnia 2020, 16:41
Wymieniłem całą płytkę.

Obrazek

#4 Re: SONY C1905 nie widzi karty SIM.


przez przemko21 24 sierpnia 2020, 21:48
Sprawdzałeś czy telefon a dokladnie IMEI nie jest na blacklist?

Powodem może być również błąd podczas flashowaniu systemu. Czasami da się to ogarnąć wgrywając pełnego softa.

Re: SONY C1905 nie widzi karty SIM.


przez Google Adsense [BOT] 24 sierpnia 2020, 21:48

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.