• Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez SERWcom 20 lutego 2015, 13:58
Witam !
Posiadam dysk twardy Seagate Barracuda 2TB o oznaczeniach:

SN:Z1f01V64
model: ST2000Dm001
PN:9YN164-568
FW:CC94
Date;11483
site:Tk

Dysk jest po upadku i głowica jest zmasakrowana oderwane czytniki i powyginane końcówki głowic. Czy wie ktoś gdzie szukać, po jakich oznaczeniach na dysku modelu głowicy i ewentualnie w jakich dyskach znajdę taka głowice.

Pozdrawiam

Re: Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez Google Adsense [BOT] 20 lutego 2015, 13:58

#2 Re: Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez koloboro 20 lutego 2015, 14:53
Myślę że teb dysk jest nie do odratowania. Samo otworzenie obudowy dysku w domowych warunkach dyskwalifikuje go do bezpiecznej dla danych pracy.

#3 Re: Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez arvika 20 lutego 2015, 16:55
To zależy w jakiej kondycji jest powierzchnia magnetyczna. SERWcom, tego typu przypadki należą zazwyczaj do bardzo złożonych. Jakie masz doświadczenie z tego typu przypadkami? Z pytania o kompatybilność głowic wnioskuję że niezbyt duże. Pamiętaj że dysk to nie jest płyta główna. Jeśli uszkodzisz płytę to wymienisz ją na inną. W przypadku gdy platery ulegną zniszczeniu, zapiłowaniu itp. nie będzie możliwości przywrócenia danych.

#4 Re: Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez SERWcom 20 lutego 2015, 17:06
Dysk ma tylko posłużyć do odczytu danych i do niczego więcej. Doświadczenie w sprawach dysku mam niewielkie. Uratowałem tylko kilka i nie miałem problemu z doborem modelu ze względu na to że znalazłem identycznie taki sam. Przyłożyłem głowice i do odczytu danych wystarczyło.

Co do talerzy to widzę, że początek jest już trochę spiłowany, matowy. Czy to oznacza, że już żadnych danych nie da się odzyskać?


Także jeżeli możecie pomóc w doborze modelu dysku, żeby miał taką samą głowicę to byłbym wdzięczny :)

#5 Re: Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez arvika 20 lutego 2015, 19:49
Jak już otwierałeś ten dysk, to niewiele mu już zaszkodzi. Zamieść zdjęcia, bo może się okazać że robota nie ma sensu w ogóle.

#6 Re: Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez SERWcom 21 lutego 2015, 12:11
A więc to ten dysk. Na samym początku widać zmatowienie.

Obrazek
Obrazek

#7 Re: Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez arvika 21 lutego 2015, 14:22
Zrób zdjęcie pod kątem w stosunku do platerów.

#8 Re: Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez SERWcom 23 lutego 2015, 10:38
Tak to wygada
ObrazekObrazek

#9 Re: Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez arvika 23 lutego 2015, 11:33
Plater jak widać jest spiłowany na brzegu (co do pozostałych powierzchni, to nie wiem, bo to trzeba obejrzeć dokładniej). Do tego sporo syfu się dostało z zewnątrz, co widać gołym okiem. Jak dane niezbyt istotne, to poszukaj takiego samego dysku i spróboj. Ale najprawdodpobniej Ci to nie pójdzie, nie tylko ze względu na uszkodzenia, ale również na konieczność adaptacji parametrów głowic z dysku donora.

Re: Seagate Barracuda ST2000DM001 wymiana głowicy


przez Google Adsense [BOT] 23 lutego 2015, 11:33
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.