• Seagate Barracuda Green 2000GB P/N: 9VT166-302 F/W CC3C zostało go tylko 4,14GB :(

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Seagate Barracuda Green 2000GB P/N: 9VT166-302 F/W CC3C zostało go tylko 4,14GB :(


przez matisblu 16 listopada 2014, 22:48
Witam
Dysk i problem jak w tytule. Dysk po podaniu zasilania robi sobie 11 bzyk bzyk słychać że głowice też pracują i po uruchomieniu systemu Widać go jako 4,14GB i niezainicjowany. Po długiej lekturze odpaliłem DMDE z nadzieją że pokaże brakująca przestrzeń. Niestety przy skanowaniu partycji wyrzuca błąd WinError 1117 i na tym kończy się zabawa. Z tego co zauważyłem ktoś się już bawił śrubkami przy elektronice więc pewnie chciał zastosować "panaceum" na wszystkie bolączki dysków czyli podstawić elektronikę. Panaceum nie dało oczekujących efektów i dysk z bratem bliźniakiem trafił do mnie.
Z ustaleń badaniami macalnymi czyli organoleptycznymi nagrzewa się elektronika dysku centralnie na środku. Piszę z domu a wszystkie moje zabawki mam w pracy więc nie mam czym jej odkręcić w tej chwili. Poniżej obrazek z DMDE.
[url=https://www.elvikom.pl/obrazki/_f/f_0024115.jpg]Obrazek[/url]

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Re: Seagate Barracuda Green 2000GB P/N: 9VT166-302 F/W CC3C zostało go tylko 4,14GB :(


przez Google Adsense [BOT] 16 listopada 2014, 22:48

#2 Re: Seagate Barracuda Green 2000GB P/N: 9VT166-302 F/W CC3C zostało go tylko 4,14GB


przez pawel80 17 listopada 2014, 03:28
A SMART dysku co pokazuje?

#3 Re: Seagate Barracuda Green 2000GB P/N: 9VT166-302 F/W CC3C zostało go tylko 4,14GB


przez arvika 17 listopada 2014, 09:56
Wygląda na to że ktoś pewnie chciał zastosować rozwiązanie dla .11 w tym dysku. W efekcie mógł uszkodzić SA.

#4 Re: Seagate Barracuda Green 2000GB P/N: 9VT166-302 F/W CC3C zostało go tylko 4,14GB


przez matisblu 17 listopada 2014, 11:37
Witam
Czyli jaki dalsze kroki postępowania?
Smart wyrzuca błąd, wieczorem wkleję obrazek ze smartem.

#5 Re: Seagate Barracuda Green 2000GB P/N: 9VT166-302 F/W CC3C zostało go tylko 4,14GB


przez arvika 17 listopada 2014, 12:56
Trzeba sprawdzić strefę serwsiową. Materia dość delikatna, bez wiedzy sugeruję nie ruszać. Klient ma na nim ważne dane? Czy walka tylko o sam dysk?

#6 Re: Seagate Barracuda Green 2000GB P/N: 9VT166-302 F/W CC3C zostało go tylko 4,14GB


przez matisblu 17 listopada 2014, 13:05
Witam
Dane i dlatego podejmuję próbę.
Ta na marginesie to diabli mnie biorą jak do sprzętu dorywają się naprawiacze a potem zdziwienie że jest problem.
Rozwijając temat strefy serwisowej...

Witam ponownie
Żeby nie nabijać punktów - edytuję.

Fajnie to brzmi z SA tylko jak się do tego zabrać?

#7 Re: Seagate Barracuda Green 2000GB P/N: 9VT166-302 F/W CC3C zostało go tylko 4,14GB


przez arvika 17 listopada 2014, 21:51
No niestety tak często jest. Trzeba zrobić backup SA, potem sprawdzić moduły czy są w porządku i naprawić/ominąć problem.

#8 Re: Seagate Barracuda Green 2000GB P/N: 9VT166-302 F/W CC3C zostało go tylko 4,14GB


przez Kaleron 20 listopada 2014, 14:32
A jak się zachowuje bliźniak? Porównaj S/N oddawane przez dysk z zapisanymi na naklejce, aby zweryfikować, czy ktoś nie podmienił elektroniki lub nie próbował wgrać firmware pożyczonego z innego dysku. Jak dysk jest widziany przez MHDD lub Wiktorię? Jaką wartość zwraca RHPA? Jak wygląda skan powierzchni? Szczegółowe wskazanie na odległość co trzeba zrobić nie będzie proste. Przy nieudanych zabawach terminalem najczęściej uszkodzeniu ulega translator - zwykle objawia się to tym, że dysk prawidłowo pokazuje swoją pojemność, ale przy skanowaniu powierzchni od pewnego momentu do samego końca leci UNC. Przypadki z serii "nie wiedziałem, że wielkość liter ma znaczenie" mogły zrobić wszystko...

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.