English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Sasung A70, zwarty przycisk ściszania

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Sasung A70, zwarty przycisk ściszania


przez MrMuniez 8 listopada 2020, 22:21
Witam. Pacjent Samsung Galaxy A70
Oznaczenie płyty głównej: SM-A705F/FN/GW/MN/YN/0/W 04A
Problem: Zwarcie przycisku ściszania po upadku, telefon uruchamia się w trybie awaryjnym, problem leży na płycie głównej.
Pytanie czy za sterowanie klawiszami głośności i Power odpowiada CPU samo w sobie? Brak jakiegokolwiek schematu czy tez boardview do tego modelu...

Re: Sasung A70, zwarty przycisk ściszania


przez Google Adsense [BOT] 8 listopada 2020, 22:21

#2 Re: Sasung A70, zwarty przycisk ściszania


przez xamledyD 10 listopada 2020, 22:24
Witam.
Skoro wykluczyłeś tasiemkę z przyciskami (tzw. Power key FPCB) i problem może być na płycie, to zacząłbym od pomiarów napięć: C5032 > 3.3V, L5000 > 1.1V, L5002 > 0.9V, L5003 > 0.9V, L5007 > 0.9V, L5008 > 0.9V, L5010 > 0.9V, L5009 > 1.3V oraz sprawdzenia poprawności działania rezonatora kwarcowego. Instrukcja serwisowa i schemat są dostępne w sieci, natomiast poniżej zamieszczam fragment schematu z zaznaczonymi na różowo elementami na których dokonasz ww. pomiarów. Wyniki pomiarów zamieść na Forum.
Obrazek
Jeśli będzie problem z wyżej opisanymi napięciami, należy zacząć od reballingu układu U5003 (a najlepiej podmiany).
Pozdrawiam

#3 Re: Sasung A70, zwarty przycisk ściszania


przez MrMuniez 11 listopada 2020, 03:19
Wszystkie wartości są okej poza L5010, podczas uruchamiania jest 0,95V po uruchomieniu spada do około 0,6 następnie do 0V i nie wstaje więcej. CPU do zmiany/rebalingu ?

Re: Sasung A70, zwarty przycisk ściszania


przez Google Adsense [BOT] 11 listopada 2020, 03:19

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.