English Polski Русский
FORUMDESC_PRINTER_SCANNER_FAX_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Sasmung CLP-365, powtarzające się błędy bębna, papieru i pojemnika na toner.

przez altechsrw 8 maja 2019, 10:28
Witam. Drukarka zgłaszała błąd C3-6120. Po wymianie bębna drukarka po włączeniu nadal zgłasza błąd ale po otworzeniu i zamknięciu przednich drzwi, drukarka zaczyna się uruchamiać ale pokazuje błąd braku papieru w zasobniku (mimo że taca jest załadowana) oraz komunikat o zainstalowaniu pojemnika na zużyty toner. Pojemnik został dokładnie wyczyszczony, pryzmaty w pojemniku oraz diody w czujniku też. Po każdym odłączeniu drukarki od prądu jednorazowo pojawia się błąd C3-6520.

Edycja: Sprawdziłem diody czujnika zbiornika na zużyty toner. Błąd występował dalej ale roboczo przelutowałem diody by były bezpośrednio na siebie. Błąd pojemnika na toner już się nie pojawia ale nadal jest problem z zespołem obrazującym i błąd podajnika na papier.

Re: Sasmung CLP-365, powtarzające się błędy bębna, papieru i pojemnika na toner.

przez Google Adsense [BOT] 8 maja 2019, 10:28

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.