• Samsung R530-brak oznak życia.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Samsung R530-brak oznak życia.


przez airbites 22 czerwca 2013, 12:22
Witam, Laptop Samsung R530 Płyta główna BREMEN-M REV: 1.3.

Zasilacz sprawny i pokazuje napięcie 19.1V. Nie uruchamia laptopa i nie ładuje. Co trzeba sprawdzić na płycie?

Dodam, że nie było baterii 2032 do biosu(pewnie wypadła gdzieś) ale po włożeniu baterii bez zmian.

Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez Google Adsense [BOT] 22 czerwca 2013, 12:22

#2 Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez adeq4 22 czerwca 2013, 14:03
Na początku zaprogramuj kość biosu pewnym wsadem.

#3 Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez airbites 22 czerwca 2013, 14:21
Możesz napisać krok po kroku? Jakiś poradnik.

#4 Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez WIOLAD 22 czerwca 2013, 14:37
Czy napięcia VDC_ADPT, VDC są obecne?
Jakie masz napięcia na cewkach L7, L8?

#5 Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez airbites 22 czerwca 2013, 15:10
Nie wiem gdzie jest te VDC_ADPT, VDC??
Obrazek Obrazek

Najlepiej zaznaczyć na obrazku albo powiedzieć gdzie dokładnie.

Na cewkach L7 i L8 równe 0V albo 0.01V

Sprawdziłem też B500 I pokazał 0V.

#6 Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez adeq4 22 czerwca 2013, 19:22
VDC_ADPT - 1-2-3 Q501
VDC - 5-6-7-8 Q501

Bios zaprogramuj programatorem. Wsad: viewtopic.php?p=94506 Jeśli nie masz programatora, przy odrobinie zdolności możesz poskładać go sam. Na forum jest schemat i poradnik do skonstruowania urządzenia.

#7 Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez airbites 22 czerwca 2013, 19:49
VDC_ADPT i VDC pokazuje 19V

//Posty scalono.
gathor

Zapomniałem dodać że laptop był schowany prawie pół roku i teraz nei reaguje. Czy to wina biosu? Bo trochę dziwne że bios uszkodził sam z siebie?

#8 Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez WIOLAD 22 czerwca 2013, 21:38
airbites napisał(a): Czy to wina biosu? Bo trochę dziwne że bios uszkodził sam z siebie?

Nie można tego wykluczyć, a przeprogramowanie kości to jedna z czynności diagnostycznych niezbędnych w dalszej diagnozie usterki i zawężająca obszar poszukiwań.

#9 Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez airbites 22 czerwca 2013, 22:17
Chyba oddam do serwisanta żeby przeprogramował bios bo niestety nie mam programatora. Zastanawia mnie czy jest typ jak reset biosu w laptopie?

I ciekawie ile weźmie za przeprogramowanie biosu.

#10 Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez gathor 22 czerwca 2013, 22:56
airbites napisał(a):Zastanawia mnie czy jest typ jak reset biosu w laptopie?

Jest.
airbites napisał(a):I ciekawie ile weźmie za przeprogramowanie biosu.

Zależy od serwisu.

Re: Samsung R530-brak oznak życia.


przez Google Adsense [BOT] 22 czerwca 2013, 22:56
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.