FORUMDESC_TV_AUDIO_VIDEO_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 SAMSUNG PS-42E92H - brak obrazu, dźwięk jest.

przez serwisant2 30 stycznia 2018, 21:54
Witam, posiadam do naprawy TV w/w, który przestał wyświetlać obraz... Na początku było tak, że obraz pojawiał się po dłuższym czasie i działał, teraz już się nie pojawia, dźwięk jest.

Zasilacz:
DYP-42W2PLUS REV 1.0
BN44-00194A

Po otwarciu obudowy rzuciły mi się w oczy 3 kondensatory wylane: 1000uF 10V, 2200uF 10V i 1500uF 35V.
Wymieniłem, w miejsce 1500uF 35V wlutowałem 2 kondensatory, jeden o pojemności 1000uF a drugi 480uF, napięcia 35V.

Va - 62V po włączeniu i po kilkunastu sekundach spada
Vg - 15V j/w
Vs - rośnie do 4V-6V i spada

Mam wrażenie jakby zasilacz włączał jakieś zabezpieczenie i dlatego nie rusza dalej. Może Wy mi tutaj pomożecie, coś podpowiecie gdzie szukać usterki?

#2 Re: SAMSUNG PS-42E92H - brak obrazu, dźwięk jest.

przez xamledyD 30 stycznia 2018, 22:33
Witam.
serwisant2 napisał(a):Wymieniłem, w miejsce 1500uF 35V wlutowałem 2 kondensatory, jeden o pojemności 1000uF a drugi 480uF, napięcia 35V.

Nie baw się w kombinacje - wlutuj tam jeden kondensator 1500µF/35V LOW ESR 105°C. Nie kosztuje on zbyt dużo (chyba że postawisz na markowe kondensatory od Panasonica - wówczas zapłacisz więcej, ale żywotność tych kondensatorów w pełni to wynagradza).
Sprawdź wszystkie kondensatory elektrolityczne przy użyciu miernika ESR - wymieniaj kondensatory mające zbyt wysokie ESR. Małe kondensatory (do 100 µF, napięcia do 50 V) wymień na nowe bez pomiarów.
Uzupełnij obsadę TV - nie składa się on tylko z zasilacza. Zamieść wyraźne zdjęcia elektroniki TV.
Pozdrawiam

#3 Re: SAMSUNG PS-42E92H - brak obrazu, dźwięk jest.

przez serwisant2 31 stycznia 2018, 00:30
Dzięki za odpowiedź! Chciałem tak na szybko sprawdzić czy TV ruszy przy tych kondensatorach, zamówiony jest 1500uF 35V.
W dzień uzupełnienie informację o obsadzie.
Napięcie Vs wystawia zasilacz czy jakaś dodatkowa płytka w TV? Jakbym nie podołał zdiagnozowaniu usterki i ostatnieczie próbowałbym wymienić cała płytkę to celować w zasilacz czy te napięcie generuje oddzielny moduł?

#4 Re: SAMSUNG PS-42E92H - brak obrazu, dźwięk jest.

przez matic 31 stycznia 2018, 10:37
Hello!

It is missing "Vs" voltage.

Measure the resistance to ground on "Vs" power rail. If it is high, measure the voltage to primary ground on pin 15 of chip ICS801, when the TV is turned ON.

"Vs" is main power supply voltage for X-SUS board.

#5 Re: SAMSUNG PS-42E92H - brak obrazu, dźwięk jest.

przez serwisant2 12 lutego 2018, 14:28
Dziękuję za wskazówki, znalazłem podobny problem z tym TV w internecie i idealnie pasował do mojego, uszkodzona była Logika LJ41-05136A
LJ92-01496A
Wymieniona i TV działa. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.