• samsung NP-R509-XA03PL Wsad do biosu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 samsung NP-R509-XA03PL Wsad do biosu


przez ravwpr 23 września 2011, 10:38
Witam samsung NP-R509-XA03PL
Mam problem z wypakowaniem WSADU do BIOSu z pliku WIN_R509_03LP.exe ze strony samsunga. Oryginalny BIOS zczytany z laptopa zajmuje 2,049MB. To co sie CZASAMI uda wypakować zajmuje 1,5MB.
Proszę o pomoc w rozpakowaniu ewentualnie gotowy wsad do tego biosu
Z góry dziękuje za pomoc

Re: samsung NP-R509-XA03PL Wsad do biosu


przez Google Adsense [BOT] 23 września 2011, 10:38

#2 Re: samsung NP-R509-XA03PL Wsad do biosu PROBLEM


przez zbyszkok 23 września 2011, 21:19
Zgodnie z specyfikacją samsunga BIOS uaktualniasz z Windowsa (Win XP/Vista/Windows 7),

opis instrukcji poniżej:

http://www.samsung.com/pl/support/detai ... 509-XA03PL

Zawartość:
You can update the BIOS & Micom in yourself.

The Usage is as follows :

1.Download the attached file
2.Run the attached file on the Windows, and the BIOS will be upgraded automatically
3.After BIOS update in Windows, system will reboot.
Press F2 at the Samsung Logo screen to enter system setup for system stability,
and press F9(Load Setup Default) -> F10(Save and Exit) in the BIOS screen.

Careful:
- Never power off during the BIOS in updating.

Thank you!!

#3 Re: samsung NP-R509-XA03PL Wsad do biosu


przez ravwpr 24 września 2011, 21:46
Nie wspomniałem o tym, ale laptop się nie włącza.

#4 Re: samsung NP-R509-XA03PL Wsad do biosu


przez Macpod 24 września 2011, 21:54
Niech Kolega wstawi odczytany wsad z kości.

#5 Re: samsung NP-R509-XA03PL Wsad do biosu


przez ravwpr 26 września 2011, 09:59
oryginalny wsad



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#6 Re: samsung NP-R509-XA03PL Wsad do biosu


przez Macpod 26 września 2011, 14:22
Wygląda na dobry. Od 00080000 zaczyna się BIOS zgodnie z tym ściągniętym ze strony. Po przerobieniu tego ze strony wychodzi identyczny jak ten co podał Kolega.

Re: samsung NP-R509-XA03PL Wsad do biosu


przez Google Adsense [BOT] 26 września 2011, 14:22

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.