FORUMDESC_TABLET_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Samsung GT-P5110 uszkodzony system

przez michalmwp 2 marca 2018, 10:55
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Tablet GT-P5110 włącza się i zatrzymuje na logo. Nie ładuje systemu.
Można wejść w tryb Download, ODIN łączy się z urządzeniem i można wgrać np. ClockWorkMod (potem nie można go uruchomić). Można też wejść w tryb Recovery lecz tu pojawia się cała masa błędów wynikających zapewne z uszkodzenia partycji.
Obrazek
Próba reinstalacji systemu z karty SD skutkuje wyrzuceniem podobnej listy błędów.
Próbowałem wgrywać obraz ODINem lecz trwa to zdecydowanie za wolno (jakieś 1,5h minimum) i kończy się niepowodzeniem. Obraz mam w jednym pliku zip.
Odin v3.12, obraz systemu BSE-P5110XXBLI3-20120928183110.zip
Co powinienem zrobić żeby uruchomić tableta?

Re: Samsung GT-P5110 uszkodzony system

przez Google Adsense [BOT] 2 marca 2018, 10:55

#2 Re: Samsung GT-P5110 uszkodzony system

przez mmike 2 marca 2018, 22:46
Wrzuć 3-plikowy soft wraz z plikiem PIT odbuduj strukturę partycji, wykonaj re-partition. Jak to nie pomoże masz uszkodzona pamięć.

#3 Re: Samsung GT-P5110 uszkodzony system

przez michalmwp 3 marca 2018, 00:01
Dziś rano spróbowałem jeszcze reformatować pamięć wrzucając Odinem odpowiedni plik PIT. Sam proces przebiegł wg logu poprawnie ale nic to nie zmieniło.
Skąd pobrać soft 3-plikowy? Szukałem ale wszystkie jakie znalazłem są jednoplikowe.

#4 Re: Samsung GT-P5110 uszkodzony system

przez mmike 3 marca 2018, 09:51
Musi być soft 3-plikowy + PIT. Szukaj na XDA.

#5 Re: Samsung GT-P5110 uszkodzony system

przez marci4 3 marca 2018, 12:05
Witam.
Takie błędy w większości przypadków oznaczają uszkodzoną pamięć tableta. Czasami tablet uda się udratować poprzez wgranie softu + PIT ale z reguły nie działa on długo i za chwilę błędy powracają. Naprawa tej usterki to wymiana płyty lub wymiana pamięci na płycie.

Re: Re: Samsung GT-P5110 uszkodzony system

przez Google Adsense [BOT] 3 marca 2018, 12:05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.