Forum ELVIKOM

Forum ELVIKOM

Forum poświęcone profesjonalnym naprawom sprzętu komputerowego

English  Polski  Русский 
Slot zarezerwowany Wolny slot Wolny slot Wolny slot Wolny slot

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 #1   Tytuł: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon
PostNapisane: 12 kwietnia 2018, 15:35 
Witam , posiadam telefon Samsung Grand Prime G530F, w którym wymieniłem gniazdo zasilania. Wymiana przebiegła bez najmniejszego problemu. Po złożeniu telefonu okazało się, że nie działa mikrofon. Proszę o sugestię diagnozy. Zamówiłem już nowy mikrofon. Nie lutowałem takiego mikrofonu, czy normalnie go od góry grzać? Nie uszkodzi się? Możliwe, że po zalaniu izopropanolem przestał działać mikrofon?

Tytuł: Re: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon
PostNapisane: 12 kwietnia 2018, 15:35 

#2   Tytuł: Re: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon
PostNapisane: 14 kwietnia 2018, 08:27 
Te układy(cyfrowe mikrofony) są wrażliwe na temperaturę, nie polecam grzania z góry chyba, że lutujesz na niskotemperaturowe spoiwo. IPA nie powinna tego uszkodzić ale nie jest wskazane zalewanie takich układów jakimikolwiek cieczami.

#3   Tytuł: Re: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon
PostNapisane: 14 kwietnia 2018, 22:06 
Ja bym bardziej zerknął pod kątem urwania któregoś z elementów w okolicy. Jeśli o samą wymianę chodzi to nic specjalnego to nie jest. Bierzesz pastę lutowniczą (najlepiej z niską temperaturą topnienia, ewentualnie można pocynować pady ale nie wydaje mi się to najlepszą opcją), nakładasz na pady małą ilość (oczywiście tak żeby niczego nie pozwierać), kładziesz i grzejesz. Raz w życiu to wymieniałem i temperatura 300 stopni nic mu nie zrobiła. Natomiast trzeba zaznaczyć że te mikrofony nie lubią się z topnikiem, bo jak się naleje do środka to kaplica. A wylut robiłem hotairem 320 stopni.

#4   Tytuł: Re: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon
PostNapisane: 16 kwietnia 2018, 17:39 
Dziękuję wszystkim za informację. Jutro będę lutował nowy mikrofon. Pewnie zalałem mieszanką IP z kalafonią przy czyszczeniu.

Wymiana mikrofonu pomogła. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Tytuł: Re: Re: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon
PostNapisane: 16 kwietnia 2018, 17:39 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]