[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 943: Undefined index: bookmarked
Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon • Forum ELVIKOM
English Polski Русский
FORUMDESC_GSM_SMARTPHONE_PDA_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon

przez jacekczel 12 kwietnia 2018, 15:35
Witam , posiadam telefon Samsung Grand Prime G530F, w którym wymieniłem gniazdo zasilania. Wymiana przebiegła bez najmniejszego problemu. Po złożeniu telefonu okazało się, że nie działa mikrofon. Proszę o sugestię diagnozy. Zamówiłem już nowy mikrofon. Nie lutowałem takiego mikrofonu, czy normalnie go od góry grzać? Nie uszkodzi się? Możliwe, że po zalaniu izopropanolem przestał działać mikrofon?

Re: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon

przez Google Adsense [BOT] 12 kwietnia 2018, 15:35

#2 Re: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon

przez RafalB 14 kwietnia 2018, 08:27
Te układy(cyfrowe mikrofony) są wrażliwe na temperaturę, nie polecam grzania z góry chyba, że lutujesz na niskotemperaturowe spoiwo. IPA nie powinna tego uszkodzić ale nie jest wskazane zalewanie takich układów jakimikolwiek cieczami.

#3 Re: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon

przez bpijet 14 kwietnia 2018, 22:06
Ja bym bardziej zerknął pod kątem urwania któregoś z elementów w okolicy. Jeśli o samą wymianę chodzi to nic specjalnego to nie jest. Bierzesz pastę lutowniczą (najlepiej z niską temperaturą topnienia, ewentualnie można pocynować pady ale nie wydaje mi się to najlepszą opcją), nakładasz na pady małą ilość (oczywiście tak żeby niczego nie pozwierać), kładziesz i grzejesz. Raz w życiu to wymieniałem i temperatura 300 stopni nic mu nie zrobiła. Natomiast trzeba zaznaczyć że te mikrofony nie lubią się z topnikiem, bo jak się naleje do środka to kaplica. A wylut robiłem hotairem 320 stopni.

#4 Re: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon

przez jacekczel 16 kwietnia 2018, 17:39
Dziękuję wszystkim za informację. Jutro będę lutował nowy mikrofon. Pewnie zalałem mieszanką IP z kalafonią przy czyszczeniu.Wymiana mikrofonu pomogła. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Re: Samsung Grand Prime G530F - nie działa mikrofon

przez Google Adsense [BOT] 16 kwietnia 2018, 17:39

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.