• Samsung Galaxy Note gt-n8010 bootloop

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Samsung Galaxy Note gt-n8010 bootloop


przez asgaard 17 lipca 2017, 18:40
Witam

Czy któryś z forumowiczów zajmuje się wymianami pamięci emmc w tabletach lub ma jakąś sprawdzoną solucję. Samsung Galaxy Note gt-n8010 zatrzymuje się na ekranie powitalnym i w żaden sposób nie można dostać się do ustawień (power button+volume up) aby go przywrócić do ustawień fabrycznych. Próbowałem przez Odin wgrać na nowo firmware i wszystko poszło bez problemu, ale tablet dalej jest w bootloopie. Sterowniki do MTP USB też nie chcą się zainstalować. W zip-ie są zdjęcia z wykonanych procedur.
zdjecia.zip

Czekam na podpowiedzi



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Samsung Galaxy Note gt-n8010 bootloop


przez Google Adsense [BOT] 17 lipca 2017, 18:40

#2 Re: Samsung Galaxy Note gt-n8010 bootloop


przez mmike 17 lipca 2017, 22:33
Zainteresuj się firmware 3 plikowym oraz w szczególności plikiem PIT. Pozdrawiam

#3 Re: Samsung Galaxy Note gt-n8010 bootloop


przez asgaard 19 lipca 2017, 12:09
mmike napisał(a):Zainteresuj się firmware 3 plikowym oraz w szczególności plikiem PIT. Pozdrawiam


Próbowałem i nie podziałało. Z tego co wyczytałem na xda do wymiany pamięć emmc. Czy można zastosować pamięć emmc z innego tableta (w tym przypadku Lenovo -jest na części gdyż ma pęknięty wyświetlacz i wyrwane gniazdo ładowania) czy musi być ta sama co w Samsungu?

Dziękuję

#4 Re: Samsung Galaxy Note gt-n8010 bootloop


przez Usunięty Użytkownik 576 20 lipca 2017, 08:54
Jaki tam siedzi emmc?Samsung czy inny producent?Jeśli samsung można wgrać do niego firmware po isp ,a potem pliki do naprawy obszaru boot .Potem Odin i naprawa serial po kabelku. Jesli kość siedzi innej firmy to tylko wymiana na nową i programowanie.

#5 Re: Samsung Galaxy Note gt-n8010 bootloop


przez asgaard 20 lipca 2017, 13:34
misiekelk napisał(a):Jaki tam siedzi emmc?Samsung czy inny producent?Jeśli samsung można wgrać do niego firmware po isp ,a potem pliki do naprawy obszaru boot .Potem Odin i naprawa serial po kabelku. Jesli kość siedzi innej firmy to tylko wymiana na nową i programowanie.


Jest tam kość Samsung-a. Zamieszczam zdjęcia płyty w załączniku . ISP znaczy, że można na nowo zaprogramować, tak? Czy możesz podać mi krok po kroku jak mam to zrobić. W tablecie mogę tylko uruchomić tryb Download, nie można wejść w tryb Recovery. Nic przy nim nie było grzebane a tym bardziej w systemie.
zdjecia plyty.rar




Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#6 Re: Samsung Galaxy Note gt-n8010 bootloop


przez Usunięty Użytkownik 576 20 lipca 2017, 20:02
Za free raczej nic nie ma .Jako że robię też gsm mam boxy do programowania emmc jak i po isp i nowe kości.Kość ta MAG4 często padała.Siedzi też w galaxy s2 note 2 i podobnych .Często wystarczyło wgrać firmware lub zrobić wipe samej kości i odtworzyć boot.Ale to jak masz do tego sprzęt.

Re: Samsung Galaxy Note gt-n8010 bootloop


przez Google Adsense [BOT] 20 lipca 2017, 20:02
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.