English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Samsung galaxy J3 2016 brak zasięgu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Samsung galaxy J3 2016 brak zasięgu


przez dawido77 28 lipca 2020, 20:30
Witam, mam problem ze smartfonem ponieważ gubi zasięg, Praktycznie większość czasu zamiast pokazywać kreski zasięgu jest przekreślone kółko. Odginałem blaszki które dotykają do anteny, czyściłem je i nic to nie pomaga. Myśle o podgrzaniu całej płyty hot airem ale nie wiem czy czegoś nie uszkodzę przez taki zabieg. Miał ktoś może podobny problem i jakoś udało się go rozwiązać lub podpowiedzieć jakieś wskazówki co mógłbym w takiej sytuacji zrobić?

Re: Samsung galaxy J3 2016 brak zasięgu


przez Google Adsense [BOT] 28 lipca 2020, 20:30

#2 Re: Samsung galaxy J3 2016 brak zasięgu


przez misiekelk 8 sierpnia 2020, 18:28
W tym modelu są 2 rodzaje płyt.Konkretnie Spreadtrum i Qualcom. W Pierwszym zrób reflow radiówki modem końcówki mocy.Często pomaga.Jak dalej będzie gubił wymiana modemu niestety.W drugim rebaling modemu i bedzie smigał.

Re: Samsung galaxy J3 2016 brak zasięgu


przez Google Adsense [BOT] 8 sierpnia 2020, 18:28

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.