English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 RX570 SAPPHIRE NITRO Potwierdzenie diagnozy

przez kamil1986 1 czerwca 2019, 15:39
Witam posiadam kartę RX570 SAPPHIRE NITRO, karta kompletnie martwa. Pomiary na zdjęciu poniżej, po próbie zwarciowej na 3.3V GPU zaczyna parzyć przy poborze 3A po kilkunastu sekundach. Mój wniosek to uszkodzone GPU proszę doświadczonych kolegów o potwierdzenie mojej diagnozy. Pomiarów dokonywałem gdy karta była wpięta w riser i podpięta do pełnego zasilania, riser po kilkunastu sekundach robił się również bardzo gorący. oczywiście pomiary napięć robiłem na zasilaniu a nie rezystancji.

Obrazek

Re: RX570 SAPPHIRE NITRO Potwierdzenie diagnozy

przez Google Adsense [BOT] 1 czerwca 2019, 15:39

#2 Re: RX570 SAPPHIRE NITRO Potwierdzenie diagnozy  [ROZWIĄZANY]

przez Vogelek23 1 czerwca 2019, 15:45
Z Twojego postu wynika, że masz drugą kartę (sprawną) do porównania. Wystarczy, że wylutujesz GPU i ponowisz pomiary rezystancji - jeśli nie będą niższe, niż w sprawnej karcie, wniosek jest oczywisty: uszkodzona GPU.

#3 Re: RX570 SAPPHIRE NITRO Potwierdzenie diagnozy

przez kamil1986 8 czerwca 2019, 20:03
Diagnoza się potwierdziła po podniesieniu GPU rezystancje wróciły do normy i główne napięcia na karcie pojawiły się.

Re: RX570 SAPPHIRE NITRO Potwierdzenie diagnozy

przez Google Adsense [BOT] 8 czerwca 2019, 20:03

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.