English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • PS4 SAB-001 prośba o identyfikacje elementu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 PS4 SAB-001 prośba o identyfikacje elementu


przez onek9226 30 sierpnia 2019, 17:41
Obrazek

Re: PS4 SAB-001 prośba o identyfikacje elementu


przez Google Adsense [BOT] 30 sierpnia 2019, 17:41

#2 Re: PS4 SAB-001 prośba o identyfikacje elementu


przez Vogelek23 30 sierpnia 2019, 19:55
Jest to kondensator 100nF/50V (obudowa 0402). Jest to istotny element przetwornicy RT8237FZQW, a dokładniej jej obwodu bootstrap.

#3 Re: PS4 SAB-001 prośba o identyfikacje elementu


przez onek9226 30 sierpnia 2019, 20:39
Ok dzięki za szybką odpowiedź ale konsola dalej nie wstaje

#5 Re: PS4 SAB-001 prośba o identyfikacje elementu


przez onek9226 31 sierpnia 2019, 12:05
Ok opiszę w czym jest sprawa.
Kolega dostał konsole do wymiany złącza HDMI(ogólnie konsola się uruchamiała ale nie było obrazu), oddał do naprawy. Po odebraniu złożył ja i pokazał się blod. Po rozkreceniu okazało się że brakuje wyżej wymienionego elementu. Wczoraj wieczorem jeszcze udało się nam go wlutować ale tak jak pisałem konsola nie wstaje, wentylator też się nie załącza. Proszę o poinstruowanie gdzie i jakie pomiary zrobic(np. jakiś odnośnik do instrukcji). Jak coś dam znać dopiero w poniedziałek po pracy czy coś ruszyło bo tylko tam mamy odpowiednie warunki na sprawdzenie. Dzięki.

#6 Re: PS4 SAB-001 prośba o identyfikacje elementu


przez Vogelek23 31 sierpnia 2019, 20:58
No to wylutuj ten element i sprawdź, czy wrócisz do BLOD. Jeśli tak, to zamieść wysokiej jakości zdjęcia płyty (obie strony). Jeśli nie - coś popsuliście podczas lutowania elementu (tutaj też warto, żebyś zamieścił zdjęcie wykonanej pracy, czyli wlutowanego kondensatora).

Re: PS4 SAB-001 prośba o identyfikacje elementu


przez Google Adsense [BOT] 31 sierpnia 2019, 20:58
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.