English Polski Русский Slovenščina
  • Ps4 Pro (NVB-004) rezystancje na cewkach zasilania APU

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Ps4 Pro (NVB-004) rezystancje na cewkach zasilania APU


przez pocinas 26 marca 2020, 00:05
Pacjent: Ps4 Pro CUH-7116B na płycie NVB-004

Jeśli ktoś posiada tą płytę lub inną z PS4 PRO lub innej np APU CXD90044GD
prosiłbym o podanie rezystancji na 6 cewkach zasilania APU (z odjętą rezystancją przewodów pomiarowych).

Mam na nich wszystkich rezystancję rzędu 0.3Ω..chyba za niska?
Na kilku innych płytach nie z PRO przeważnie jest powyżej 10Ω.

Co jest dziwne konsola się uruchamia bez obrazu, dioda świeci biała, czyli wygląda jak by test hardware przeszła, a w teorii konsol PS4 pulsujące niebieskie oznaczają Uszkodzone APU.

Dzięki za pomoc

Re: Ps4 Pro (NVB-004) rezystancje na cewkach zasilania APU


przez Google Adsense [BOT] 26 marca 2020, 00:05

#2 Re: Ps4 Pro (NVB-004) rezystancje na cewkach zasilania APU


przez pocinas 31 marca 2020, 13:15
Sytuacja PS4 Pro z powyższego postu nadal w postępie naprawy, jednakże trafiła mi się kolejna PS4 Pro tylko na serwis wymiany termopasty i przeczyszczenia układy chłodzenia ale 100% sprawna (już na NVG-001, minimalnie momentami inny układ elementów i już APU CXD90055GB) więc sobie porównałem pewne rzeczy.

w Każdym razie dla przyszłych zainteresowanych rezystancje 5 cewek od APU w PRO wersjach poprostu są bardzo niskie w granicach 0.8-1Ω, ostatnia 6 sta cewka 2.7Ω i myślę że w konsolach PS4 PRO można uznać za wartości poprawne.

Re: Ps4 Pro (NVB-004) rezystancje na cewkach zasilania APU


przez Google Adsense [BOT] 31 marca 2020, 13:15

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.