English Polski Русский
FORUMDESC_GAMING_CONSOLE_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 PS4 CUH-1216A Update File is Corrupted SU-30645-8

przez badyl00 1 sierpnia 2018, 17:22
Konsola jak w temacie. Oznaczenie kodowe płyty SAC-001. Uruchamia się w safe mode. Po pobraniu pliku aktualizacji (ok 1GB) i wgraniu na pendrive pojawia się komunikat Update File is Corrupted SU-30645-8. Konsola jest na sofcie 5.50 . Sprawdzane na kilku pendrive oraz kartach pamięci, pobierane pliki dla różnych regionów, sprawdzane były sumy kontrolne MD5 wszystko jest dobrze. Gdzieś na anglojęzycznej stronie wyczytałem, że problem tkwi w uszkodzonych układach RAM. Co koledzy myślą na ten temat?

Ostatnio edytowano 13 sierpnia 2018, 07:32 przez badyl00, łącznie edytowano 1 raz

Re: PS4 CUH-1216A Update File is Corrupted SU-30645-8

przez Google Adsense [BOT] 1 sierpnia 2018, 17:22

#2 Re: PS4 CUH-1216A Update File is Corrupted SU-30645-8

przez matic 3 sierpnia 2018, 18:49
Hello!

Yes, it is more than likely bad one of the eight RAM chips, which are located near the APU chip.

Turn the console on and check the temperatures on all of RAM chips. If one is hotter/colder than others it is bad almost for sure.

#3 Re: PS4 CUH-1216A Update File is Corrupted SU-30645-8

przez badyl00 12 sierpnia 2018, 21:01
Hello. I have checked temperatures after 15 minutes from start and marked it on image. Not sure which chip is bad.

Obrazek

#4 Re: PS4 CUH-1216A Update File is Corrupted SU-30645-8

przez Vogelek23 13 sierpnia 2018, 07:43
Nie sądzę, żeby pomiar temperatury cokolwiek pomógł, jeśli uszkodzone są pojedyńcze komórki pamięci w danej kości.

Jest kilka innych możliwych rozwiązań takiego błędu, które należy sprawdzić. Jednym z nich jest upewnienie się, czy pendrive, na który ściągasz plik aktualizacji, jest sformatowany w FAT32 oraz ma ustawiony rozmiar jednostki alokacji na 16kB. Można także spróbować ściągnąć plik aktualizacji za pomocą Internet Explorera, bezpośrednio na pendrive (niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z plikiem aktualizacji, jeśli był pobierany przez Firefoxa lub Chrome). Kolejnym krokiem jest próba odbudowania bazy danych (jest to jedna z opcji w menu Safe Mode - Rebuild Database). Jeśli to nie pomoże, spróbuj odłączyć konsolę od internetu i ponowić próbę odbudowania bazy danych. Jeśli i to nie rozwiąże problemu, spróbuj połączyć konsolę z innym dostawcą internetowym (np. poprzez sieć mobilną). Jeśli i to nie pomoże, najprawdopodobniej czeka Cię wymiana pamięci RAM.

Re: PS4 CUH-1216A Update File is Corrupted SU-30645-8

przez Google Adsense [BOT] 13 sierpnia 2018, 07:43

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.