• Proszę o pomoc w identyfikacji elementu. Płyta: DABKXBMBAD0, Asus FA506

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Proszę o pomoc w identyfikacji elementu. Płyta: DABKXBMBAD0, Asus FA506


przez matrixmm 20 maja 2023, 12:08
Muszę ze wstydem przyznać się do swojego mistrzostwa :(. Bardzo proszę powstrzymać się od złośliwości. Sam sobie wymierzę karę. :)
Zdjąłem na szybko 4 klucze będąc pewnym, że mam schemat i BV.
Klucze pomierzyłem po czym okazuje się, że nie potrafię zidentyfikować w które miejsce je wlutować z powrotem.
Mam 4 klucze: F1, F2, M1, QM3960M3.
Obrazek
Obrazek
F1 zidentyfikowałem jako: PE600BA (PQ18). QM3966M3 to PQ20. Niestety Który to PQ19 a który PQ21 niestety nie potrafię znaleźć. PQ19 według BV to 30V 28A a PQ21 to 30V 44A. Niestety nie mam pojęcia jakie to mosfety F1 i F2.
Może ktoś ma taką płytę i zobaczy albo potrafi zidentyfikować mosfety F1 i F2? Domniemam, że to też UNIKC N-Channel ale niestety nie znalazłem niczego co by mnie jakoś naprowadziło.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji elementu. Płyta: DABKXBMBAD0, Asus FA506


przez Google Adsense [BOT] 20 maja 2023, 12:08

#2 Re: Proszę o pomoc w identyfikacji elementu. Płyta: DABKXBMBAD0, Asus FA506


przez xamledyD 20 maja 2023, 13:56
Witam.
F2 to jest PE606BA. Co do M1 niestety nie mogę go zidentyfikować.
Pozdrawiam

#3 Re: Proszę o pomoc w identyfikacji elementu. Płyta: DABKXBMBAD0, Asus FA506


przez matrixmm 20 maja 2023, 14:52
xamledyD napisał(a):F2 to jest PE606BA. Co do M1 niestety nie mogę go zidentyfikować.

Rzeczywiście ze zdjęć na aliexpresie wygląda, że F2 to PE606BA. Z datasheetu wyczytałem że to 30V 22A. To mniej niż na BV (PQ19 28A) ale wygląda na to, że to jest PQ19 a M1 to PQ21.

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji elementu. Płyta: DABKXBMBAD0, Asus FA506


przez Google Adsense [BOT] 20 maja 2023, 14:52
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.