• Proszę o ocenę stanu dysku

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Proszę o ocenę stanu dysku


przez rubin714p 20 września 2016, 08:36
Witam.Mam prośbę o ocenę stanu dysku.Obrazek

Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez Google Adsense [BOT] 20 września 2016, 08:36

#2 Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez Sokon 20 września 2016, 12:56
Jak dla mnie dysk jest w stanie eleganckim. Żadnych sektorów relokowanych ani oczekujących na relokację.

#3 Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez rubin714p 20 września 2016, 13:03
Można wiedzić która tabel jest z odczytu? W CrytalDiskInfo są tabelki :bieżący,najgorszy,próg i wartość RAW. Które dane dotyczą sprawdzanego dysku?

#4 Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez pikus09 20 września 2016, 13:16
01, świadczy o rozregulowywującym się servo, lub powierzchnią, lub firmware się kończy.
Dalej nie ma problemów.

#5 Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez rubin714p 20 września 2016, 17:58
Ale po czym to widać?Która tabel co pokazuje w hd tune?

#6 Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez pikus09 20 września 2016, 19:42
Parametr RAW, pokazuje każdą bolączke dysku.

#7 Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez Vogelek23 21 września 2016, 00:56
Sokon napisał(a):Jak dla mnie dysk jest w stanie eleganckim. Żadnych sektorów relokowanych ani oczekujących na relokację.
RAW Read Error Rate powyżej 0 to dla Ciebie stan elegancki? Ja takie dyski sugeruję od razu wymieniać, bo zazwyczaj zaczyna się na błędach odczytu, zaś kończy dość szybko na braku możliwości odczytu. Ponadto, brak relokowanych sektorów wcale nie świadczy o dobrej kondycji dysku - z pewnością potrzeba do tego nieco więcej danych, np. prędkość transferu, czas dostępu itp.

#8 Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez Sokon 21 września 2016, 02:49
Vogelek23 napisał(a):RAW Read Error Rate powyżej 0 to dla Ciebie stan elegancki?

Opierając się na własnym doświadczeniu stwierdziłem, że tak. Przy ponad 6000h pracy dysku wartość 40 to nie jest katastrofa. Faktem jest, że parametr Read Error Rate jest parametrem krytycznym ale nie dajmy się zwariować. Wystarczy co jakiś czas zerknąć czy się nie zwiększa za szybko i wtedy myśleć nad wymianą. Może się okazać, że dysk ten bezawaryjnie przepracuje kolejne 6000h a Read Error Rate będzie nadal taki sam albo kilka "oczek" większy.
Dla mnie wyraźnym sygnałem, że z dyskiem dzieje się źle jest SZYBKIE zwiększanie się wartości.

#9 Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez rubin714p 21 września 2016, 05:28
Obrazek
Obrazek

#10 Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez Usunięty Użytkownik 402 21 września 2016, 22:21
Dysk ma naśmigane ponad 6000 godzin, uznał bym go za zużyty, choć jeszcze chodzi.
Przejrzyj jeszcze programem czy są na nim wolniejsze sektory.

Re: Proszę o ocenę stanu dysku


przez Google Adsense [BOT] 21 września 2016, 22:21
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.