• Programowanie IT8586E

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Programowanie IT8586E


przez DjDave 11 lutego 2016, 17:58
Mam problem z zaprogramowaniem IT8586E. Próbuje zaprogramować sam układ programatorem SVOD i nie jestem pewien czy podaje dobrze napięcie zasilania a podaje je na n11 VCC. Oprócz tego połączenie wygląda następująco:
KSI3 (n61) - masa
KSI4 (n62) - P59
KSI5 (n63) - P60
KSI6 (n64) - P61
KSI7 (n65) - P62
n1 - masa
n11 - 3,3V (z programatora)
Proszę o wskazówki co może być nie tak. Układ oczywiście nowy.

Re: Programowanie IT8586E


przez Google Adsense [BOT] 11 lutego 2016, 17:58

#2 Re: Programowanie IT8586E


przez WIOLAD 11 lutego 2016, 19:40
DjDave napisał(a):
KSI3 (n61) - masa
KSI4 (n62) - P59
KSI5 (n63) - P60
KSI6 (n64) - P61
KSI7 (n65) - P62

To nie są prawidłowe połączenia z KBC.
Na jakiej płycie Kolega programuje?
Która wersja programatora?

#3 Re: Programowanie IT8586E


przez delp 11 lutego 2016, 19:40
Bez modułu klawiatury i licencji na programowanie IT nie zaprogramujesz. Jaka płyta ?

#4 Re: Programowanie IT8586E


przez DjDave 11 lutego 2016, 22:10
Licencja na ITE odblokowana, programator zaktualizowany do wersji 5. Taki jak pisałem programuję sam układ, ale ma on iść potem do płyty Lenovo G50-30 NM-A311. Piny spisane ze schematu, co jest nie tak z połączeniem? Czy nie da się zaprogramować samego układu?

#5 Re: Programowanie IT8586E


przez WIOLAD 11 lutego 2016, 22:27
DjDave napisał(a): Piny spisane ze schematu, co jest nie tak z połączeniem?

Aby zaprogramować ITE musisz wykorzystać odpowiednie wyprowadzenia w sumie 15 plus zasilanie, masa.
DjDave napisał(a): Czy nie da się zaprogramować samego układu?

Da się.
Jednak najłatwiej na płycie.

#6 Re: Programowanie IT8586E


przez DjDave 12 lutego 2016, 12:50
Sam programator ma opisanych łącznie 10 pinów więc skąd 15? Nie mam adaptera do klawiatury, dlatego próbuje sam układ. Jeżeli programowałbym go w płycie ile łącznie sygnałów musi być podłączonych?

#7 Re: Programowanie IT8586E


przez delp 12 lutego 2016, 13:03
Bez modułu klawiatury nie zaprogramujesz
"В версии 5.1 добавлена возможность прошивать мультиконтроллеры ITE. Проверка прошла на ITE8586, ITE8580, ITE8585, другие работать будут тоже, но добавление будет после проверки. Режим ITE работает только через клавиатурный модуль и только на firmware 5 версии."

#8 Re: Programowanie IT8586E


przez WIOLAD 12 lutego 2016, 13:36
DjDave napisał(a): Nie mam adaptera do klawiatury, dlatego próbuje sam układ.

Bez tego nie zaprogramujesz ITE.
Ewentualnie wykorzystując tą wersję programatora co na foto.
Zdjęcie zapożyczone z sieci, nie pamiętam źródła.
Obrazek

DjDave napisał(a):Jeżeli programowałbym go w płycie ile łącznie sygnałów musi być podłączonych?

Wyprowadzeń jest 15 przy założeniu że układ jest na płycie i jest z niej zasilany.

#9 Re: Programowanie IT8586E


przez DjDave 14 lutego 2016, 20:37
Nie mogę znaleźć w Polsce żadnego adaptera do SVOD. Mogę prosić o jakiś namiar jeżeli takowy istnieje? Szukam w Polsce bo sprawa robi się pilna.

#10 Re: Programowanie IT8586E


przez WIOLAD 14 lutego 2016, 21:11
DjDave napisał(a):Nie mogę znaleźć w Polsce żadnego adaptera do SVOD. Mogę prosić o jakiś namiar jeżeli takowy istnieje? Szukam w Polsce bo sprawa robi się pilna.

W Polsce będzie problem z zakupem, pisz do producenta.

#11 Re: Programowanie IT8586E  [ROZWIĄZANY]


przez delp 14 lutego 2016, 22:11
WIOLAD napisał(a):
DjDave napisał(a):Nie mogę znaleźć w Polsce żadnego adaptera do SVOD. Mogę prosić o jakiś namiar jeżeli takowy istnieje? Szukam w Polsce bo sprawa robi się pilna.

W Polsce będzie problem z zakupem, pisz do producenta.


W Polsce nie jest problem, bo w linku który podałem wyżej sprzedaje to jakiś chyba jego kolega który mówi po Ukraińsku i Polsku. ;)
Kupowałem od niego, a kontakt dostałem od producenta.

#12 Re: Programowanie IT8586E


przez DjDave 19 lutego 2016, 17:30
Rzeczywiście można dostać moduł od kolegi o którym pisał kolega delp (dzięki). Nim zamknę temat chciałbym zapytać do czego jest dodatkowy moduł klawiatury i czy się przyda?
Obrazek

#13 Re: Programowanie IT8586E


przez WIOLAD 19 lutego 2016, 17:57
DjDave napisał(a):Nim zamknę temat chciałbym zapytać do czego jest dodatkowy moduł klawiatury i czy się przyda?

Do testów klawiatur.

Re: Programowanie IT8586E


przez Google Adsense [BOT] 19 lutego 2016, 17:57

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.