Dlaczego przy wyciągniętym procesorze w typowej dwumostowej architekturze Intela procedura post testu nie jest uruchamiana? Na karcie diagnostycznej wyświetlane jest 00, ale gdy wyciągnę pamięci RAM a procesor jest w podstawce to otrzymuję kod błędu BE (testowane na płycie głównej od HP 530). Czy zawsze tak jest, że gdy mamy uszkodzony procesor to post test nie wystaruje? Przecież pamięci też są podpięte do mostu północnego tak jak procesor, więc wydaje mi się, że powinienem mieć sygnalizowaną usterkę procesora a tu nawet post test nie startuje. Proszę kolegów o wyjaśnienie tej kwestii.
Zasady działu: Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu
- Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
- Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
- Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
- Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
- Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
- Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
- Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
Re: Procedura post test - nurtujące pytanie.
przez Google Adsense [BOT] • 5 lutego 2012, 12:08
Może odbiegnę trochę od głównego wątku, ale ma związek z nim. Przykładem, który obiorę są płyty telekomunikacyjne, których jestem serwisantem. Pewna płyta produkcji ericssona składająca się z 2 mostków intela, procesora typu xenon, dysku 2,5" oraz grafiki od ATI po wypięciu procesora w ogóle nie startuje z POSTem. Mam bardzo dobry przegląd sytuacji, gdyż mogę je sprawdzać w testerze typu standalone. Większość peryferiów na płycie na poziomie inicjalizacji sprzętu komunikuje się po interface'ie JTAG. Automatycznie kiedy przerywany jest łańcuch połączeń, płyta zatrzymuje inicjalizację sprzętu, dlatego śmiem twierdzić, że karta diagnostyczna zachowuje się jak najbardziej poprawnie w przypadku uszkodzonego procesora.
Re: Procedura post test - nurtujące pytanie.
przez Google Adsense [BOT] • 5 lutego 2012, 13:31
Podobne Wątki |
---|
Pytanie o moderację [ROZWIĄZANY] |
Pytanie o cewki SMD [ROZWIĄZANY] |
Tester POST do laptopa |
Pytanie o elementy na płycie głównej [ROZWIĄZANY] |
Pytanie odnośnie układu ładowania BQ24780S Sygnał(BATDRV) [ROZWIĄZANY] |
Pytanie odnośnie układu ładowania BQ24780S Sygnał(BATSRC) [ROZWIĄZANY] |
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości
_______________________________Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.