Forum ELVIKOM

Forum ELVIKOM

Forum poświęcone naprawom serwisowym sprzętu komputerowego

English  Polski  Русский 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Zasady działu

1. W tym dziale dozwolone jest wyłącznie zgłaszanie problemów, błędów czy też propozycji usprawnień, związanch bezpośrednio z forum Elvikom.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.

Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 #1   Tytuł: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 19 stycznia 2017, 16:48 
Mam problem j.w.
Po napisaniu i wysłaniu posta za pierwszym razem pokazuje się po dłuższej chwili ekran informujący o błędzie.

Temat nieaktualny.
Przed chwilą miałem jeszcze problem ale kiedy założyłem nowy temat i chciałem uzyskać informacje o błędzie żeby zrobić zrzut ekranu problem zniknął.
Wygląda to tak jakby założenie tematu zlikwidowało problem.

Tytuł: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 19 stycznia 2017, 16:48 

#2   Tytuł: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 20 stycznia 2017, 02:16 
Temat pozostawiam otwarty na jakiś czas - jeśli ktokolwiek doświadczył lub doświadczy opisanego wyżej problemu, proszę dopisywać się w tym temacie, załączając stosowne zrzuty ekranowe.

Stani napisał(a):
Wygląda to tak jakby założenie tematu zlikwidowało problem.
Możliwe także, że dostawca serwera VPS wykonywał w tym czasie jakieś prace administracyjne na serwerze i stąd kłopoty ze stroną. Ale poczekajmy kilka dni na ewentualne zgłoszenia.

#3   Tytuł: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 20 stycznia 2017, 08:24 
Sytuacja się powtórzyła po dłuższej bezczynności na forum, po pozostawieniu jednak włączonej strony na komputerze. Niestety nie mogłem wtedy zrobić znów Ctrl+PrintScreen. Może znów teraz wystąpi więc wysyłam tego posta.
Jednak jest
Obrazek

#4   Tytuł: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 20 stycznia 2017, 10:31 
Czy sprawdzałeś występowanie problemu na innych przeglądarkach (Firefox, Chrome, Safari, IE)?

#5   Tytuł: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 20 stycznia 2017, 15:07 
Nie sprawdzałem ale do niedawna na operze było dobrze.
Teraz znów za drugim razem pójdzie.

#6   Tytuł: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 21 stycznia 2017, 09:08 
Kolejnym problemem jest wylogowywanie z forum. Nie mogę określić prawidłowości w której mnie wylogowuje.

#7   Tytuł: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 21 stycznia 2017, 22:36 
Stani napisał(a):
Kolejnym problemem jest wylogowywanie z forum. Nie mogę określić prawidłowości w której mnie wylogowuje.
Jeśli nie zaznaczyłeś "Zapamiętaj mnie" w oknie logowania, sesja trwa godzinę i po tym czasie zostajesz automatycznie wylogowany (ma to związek z ustawieniami bezpieczeństwa). Abyś nie był wylogowywany po 60 minutach, podczas kolejnego logowania zaznacz checkbox "Zapamiętaj mnie" w oknie logowania.

Stani napisał(a):
Wciąż próbuję wywołać ten problem na Operze, ale póki co bezskutecznie.

#8   Tytuł: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 22 stycznia 2017, 10:06 
Vogelek23 napisał(a):
Stani napisał(a):
Jeśli nie zaznaczyłeś "Zapamiętaj mnie" w oknie logowania, sesja trwa godzinę i po tym czasie zostajesz automatycznie wylogowany (ma to związek z ustawieniami bezpieczeństwa). Abyś nie był wylogowywany po 60 minutach, podczas kolejnego logowania zaznacz checkbox "Zapamiętaj mnie" w oknie logowania.

Zawsze zaznaczam "Zapamiętaj mnie".

Vogelek23 napisał(a):
Stani napisał(a):
Wciąż próbuję wywołać ten problem na Operze, ale póki co bezskutecznie.

A mnie się udało bez prób.
Teraz też tak mam.
Spróbuję na innej przeglądarce.

-- Dodano: 22 stycznia 2017, 10:10 --

Znalazłem blokowanie zawartości. Nie wiem dlaczego ale po odblokowaniu przy kolejnym wejściu blokuje.
Mam antywirusa Eset Nod32.

Obrazek

#9   Tytuł: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 4 lutego 2017, 07:46 
Stani napisał(a):
Znalazłem blokowanie zawartości. Nie wiem dlaczego ale po odblokowaniu przy kolejnym wejściu blokuje.
Mam antywirusa Eset Nod32.
To jest inny problem, bez związku z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym. Związany jest z tym, że wszystkie obrazki, wklejane do postów przed instalacją certyfikatu SSL (czyli jakieś 3-4 lata temu), mają adresy URL w postaci "http://" zamiast "https://", co powoduje, że przeglądarka odnajduje lokalnie elementy (obrazki), które nie są objęte szyfrowaniem. A ponieważ przeglądarka łączy się z forum wyłącznie za pomocą bezpiecznego protokołu HTTPS, te niezabezpieczone elementy są przez nią blokowane. Niestety, do tego trzeba się przyzwyczaić, bo nie ma możliwości szybkiej zmiany tych adresów - od długiego już czasu zmieniam je ręcznie, ale na forum są dziesiątki tysięcy postów, które trzeba wyedytować, stąd jeszcze trochę to potrwa.

Stani napisał(a):
Czasami (rzadziej, niż raz na miesiąc) wykonuję przy skrypcie forum prace, które wymagają usunięcia wszystkich aktywnych sesji. Jeśli akurat trafiłeś na taki moment, mogło Cię wylogować z forum pomimo zaznaczonej opcji "Zapamiętaj mnie". Nie ma innej możliwości automatycznego wylogowania - chyba, że jakiś program cyklicznie czyści ciasteczka w Twojej przeglądarce, ale to już nie jest problem z forum. Tym bardziej, że nikt inny nie zgłaszał dotychczas takich problemów - byłoby to z pewnością bardzo uciążliwe i zostałoby niezwłocznie zgłoszone.

Co zaś do głównego problemu błędu wewnętrznego serwera, nie zdołałem wygenerować tego komunikatu na żadnej przeglądarce (Opera, Chrome, Safari, IE9/10, Firefox, Yandex) ani systemie (Windows 7/8.1/10, Mac OS 10.12, Linux Debian/Fedora). Może opisz po kolei i rób screeny czynności, które wykonujesz. Mam jednakowoż wrażenie, że to może być problem oprogramowania po Twojej stronie.

#10   Tytuł: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 13 kwietnia 2017, 10:10 
Czy problem nadal występuje? Czy ktokolwiek może potwierdzić opisywane przez autora problemy z wysyłaniem postów?

Tytuł: Re: Re: Problem z wysyłką postów.
PostNapisane: 13 kwietnia 2017, 10:10 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]