• Odzyskanie danych z pendrive'a.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Odzyskanie danych z pendrive'a.


przez DaCoPL 5 czerwca 2013, 12:49
Witam.

Posiadam pendrive'a, który po włożeniu do usb pokazuje, że zainstalował urządzenie, jest to "Generic USB flash Disk USB Device". Jednak urządzenie to nie ma partycji i ma 0MB miejsca wolnego i użytego. W zarządzaniu dyskami pokazuje się jako Dysk1;wymienny;brak nośnika.

Potrzebuję odzyskać z niego dokumenty officea.

Da się to jakoś zrobić?

Pozdrawiam.

Re: Odzyskanie danych z pendrive'a.


przez Google Adsense [BOT] 5 czerwca 2013, 12:49

#2 Re: Odzyskanie danych z pendrive'a.


przez VIPSC 5 czerwca 2013, 13:35
Może padł tylko kontroler pamięci.
Najprościej niech kolega spróbuje zdobyć takiego samego Pen Drive i przelutować do sprawnego kość pamięci z uszkodzonego.

Pozdrawiam.

#3 Re: Odzyskanie danych z pendrive'a.


przez arvika 5 czerwca 2013, 15:19
VIPSC napisał(a):Może padł tylko kontroler pamięci.
Najprościej niech kolega spróbuje zdobyć takiego samego Pen Drive i przelutować do sprawnego kość pamięci z uszkodzonego.

Pozdrawiam.


I ryzykuje wtedy wyzerowanie modułu pamięci gdy kontroler nie dogada się z pamięcią.

Najbezpieczniejszą metodą jest odczytanie modułu nand i zdekodowanie danych. Uprzedzając pytanie - zwykłym programatorem nie odczytasz poprawnie kości.

#4 Re: Odzyskanie danych z pendrive'a.


przez VIPSC 5 czerwca 2013, 15:35
Kwestia tylko jak bardzo są te dana dla kolegi ważne.
Koszt nowego "Drajwa" to powiedzmy 20zł i troszkę swojej roboty ale jest ryzyko utraty danych , odczyt i zdekodowanie danych jak kolega Arvika napisał to koszta idące pewnie w setki złotych.
Doświadczenie w odzysku z pamięci flash mam nieduże, kolega Arvika ma pewnie racje co do niebezpieczeństwa utraty danych.
Niemniej jednak, te 5-6 razy robiłem przelut samej kości do innego "Pena" i za każdym razem mi się udało.
Pewnie prędzej czy później "wpadnę" :)

Pozdrawiam

#5 Re: Odzyskanie danych z pendrive'a.


przez arvika 5 czerwca 2013, 16:01
Tak jak napisałem w szkoleniu, dane to nie płyta główna, którą w razie niepowodzenia naprawy można wymienić na inną. Gdy dane przepadną to bezpowrotnie, nie bedzie możliwości odzyskania danych. Tu nie ma miejsca na takie ryzyko.

#6 Re: Odzyskanie danych z pendrive'a.


przez Macpod 5 czerwca 2013, 18:01
Pewnie prędzej czy później "wpadnę" :)

Mam tylko nadzieję, że Kolega informuje klientów, że to czy ich dane zostaną odzyskane, czy utracone zależy od szczęścia.

#7 Re: Odzyskanie danych z pendrive'a. 


przez Usunięty Użytkownik 402 5 czerwca 2013, 21:57
Proponuję pod mikroskopem dokładnie sprawdzić połączenia procesora z pamięcią. Naprawiłem już kilka tak uszkodzonych sticków.

#8 Re: Odzyskanie danych z pendrive'a.


przez VIPSC 6 czerwca 2013, 09:03
Kolego KamikazePL, oczywiście że klientów informuję o możliwości porażki i bezpowrotnej utraty danych.

Tak jak napisałem wcześniej, wszystko to kwestia jak bardzo te dane są dla klienta ważne....

Dla wielu klientów po informacji o cenie profesjonalnego odzysku, okazuje się że dane nie były jednak aż tak ważne ;)
Wtedy proponuję przelut kości i informuję o ryzyku.

Pozdrawiam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron