• Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez elkamel 24 lipca 2011, 13:13
Witam wszystkich. Temat o wąskim spektrum. Zastanawiam się czy są dostępne / ile kosztują wkrętaki elektryczne, które spełnią warunki bezpiecznej pracy przy skręcaniu i rozkręcaniu głównie notebooków.

Odkurzacz wygodny i cichy, aby wciągnąć większe zgrupowania kłaków w komputerach klientów.

Może ktoś stosuje coś w rodzaju kompresora, aby nie zużywać tylu puszek sprężonego powietrza.

Pozdrawiam

Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez Google Adsense [BOT] 24 lipca 2011, 13:13

#2 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez dariuszj 24 lipca 2011, 14:43
Wkrętaki elektryczne jak najbardziej istnieją. Zastanawia mnie tylko sens zastosowania w serwisie. Oszczędność czasu przy montażu/demontażu laptopa przy pomocy elektro-wkrętaka to może 10 minut. Precyzja dużo mniejsza, istnieje ryzyko uszkodzenia gwintów śrub, nakrętek czy obudowy. Według mnie zastosowanie tego narzędzia jest bez sensu w przypadku serwisu. Kompresor i odkurzacz- urządzenia użyteczne- warto mieć w serwisie. Za nieduże pieniądze kupisz w Auchan czy Obi.

#3 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez demeo 24 lipca 2011, 14:53
Witam,

Kompresor jak najbardziej użyteczny, lecz z odkurzaczem byłbym ostrożny, gdyż w typowym odkurzaczu rura ssąca zawsze się mocno elektryzuje, co może grozić elektronice, warto by ją w jakiś sposób uziemić lub zastosować inne zabezpieczenia.

--
pozdrawiam,
demeo

#4 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez elkamel 24 lipca 2011, 16:23
Odnośnie kompresora to może ktoś spotkał się z jakimś stosunkowo cichym urządzeniem? W mojej lokalizacji długie i głośne nabijanie mogłoby zaowocować niezadowoleniem użytkowników sąsiadujących lokali.

#5 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez krzysiek007 24 lipca 2011, 16:28
Co do kompresora to dość fajne podobno są do aerografów, ale nie miałem przyjemności korzystać (sam korzystam z kompresora zrobionego z agregatu lodówki).

#6 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez digix 24 lipca 2011, 16:35
Co do kompresorów, to polecam firmy Jun-Air lub Bambi. Obie firmy mają w swojej ofercie kompresory olejowe, jak i bezolejowe z serii "silent", poziom hałasu w granicach 45dB. Niestety ich ceny są dość wysokie, jednak komfort pracy rewelacja. Jeżeli zależy Ci na naprawdę cichym kompresorze, to rozglądaj się za urządzeniami przeznaczonymi dla stomatologii.

#7 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez R2D2 24 lipca 2011, 17:05
elkamel napisał(a):Odnośnie kompresora to może ktoś spotkał się z jakimś stosunkowo cichym urządzeniem? W mojej lokalizacji długie i głośne nabijanie mogłoby zaowocować niezadowoleniem użytkowników sąsiadujących lokali.



Jak miałem kiedyś taki problem używałem http://www.jun-air.com/embedding/products/data_sheets/6-25.pdf
Kompresor jest praktycznie bezgłośny, mało obsługowy.
Z wad to stosunkowo wysoka cena i mały zbiornik powietrza. Generalnie do przedmuchiwania w zupełności wystarczy, ale do zasilania większych urządzeń pneumatycznych jest za mały.

#8 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez marioj77 24 lipca 2011, 17:23
Jeśli nie masz warunków na sprężarkę o standardowej głośności (lub pieniędzy na cichą), rozważ zakup zbiornika na sprężone powietrze, przy przedmuchiwaniu w serwisie zbiornik dajmy na to 14 litrów na trochę wystarczy. Tyle, że trzeba zapewnić sobie dostęp u kogoś do sprężarki, żeby ten zbiornik napełniać.

#9 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez demeo 24 lipca 2011, 17:39
Zbiorniki ze sprężonym powietrzem można "wypożyczyć" w firmach, gdzie sprzedają gazy techniczne, płaci się wtedy za taką butlę kaucję, a przy zwrocie butli kaucja jest zwracana.

--
pozdrawiam,
demeo

#10 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez elkamel 25 lipca 2011, 10:17
Jedna ze sprężarek z Bambi to koszt 4 tys. z tego co widziałem. Zastanawiam się nad wersją głośną na alledrogo około 299. Zabudowanie w szafce z wytłumieniem powinno trochę wyciszyć, tylko ciekawe na ile czasu wystarczy przy 6l zbiorniku, zakładając 2 komputery PC dziennie..

#11 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez marioj77 25 lipca 2011, 12:17
Jak ją zabudujesz to ją przegrzejesz :)

#12 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez katar83 25 lipca 2011, 14:12
dariuszj napisał(a):Wkrętaki elektryczne jak najbardziej istnieją. Zastanawia mnie tylko sens zastosowania w serwisie. Oszczędność czasu przy montażu/demontażu laptopa przy pomocy elektro-wkrętaka to może 10 minut. Precyzja dużo mniejsza, istnieje ryzyko uszkodzenia gwintów śrub, nakrętek czy obudowy. Według mnie zastosowanie tego narzędzia jest bez sensu w przypadku serwisu. Kompresor i odkurzacz- urządzenia użyteczne- warto mieć w serwisie. Za nieduże pieniądze kupisz w Auchan czy Obi.


Proszę zainteresować się sprzętem Delvo, mimo ceny, która raczej zawsze odstrasza, jest to wręcz cudowne urządzenie i w serwisie sprawdza się doskonale.

#13 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez meloow 2 września 2011, 14:24
Witam,

jeżeli chodzi o kompresorek to ja mam taki zrobiony z agregatu z lodówki + gaśnica samochodowa i kilka złączek. Uzywam go z powodzeniem już od kliku lat i nie tylko w serwisie ale i do malowania modeli.

koszt budowy ok 100zł.

Obrazek

Aktualnie mój został rozbudowany o odwadniacz. (sorrki za jakośc fotki)

Obrazek

#14 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez terminux 22 września 2011, 13:04
Czy wspawałeś złączki do butli? Do jakiego ciśnienia pompujesz butelkę?

#15 Re: Wkrętak elektryczny z regulacją siły docisku, odkurzacz, kompresor


przez Cyb0rg 1 czerwca 2013, 14:48
Temat ciut stary, ale może się przyda inspiracja dla osób którym zależy na ciszy.
To ja dodam że w miejscach gdzie jest wymagana cisza używam butli nurkowej z reduktorem do 4-6 Bar.
Szczególnie w niektórych biurach, podczas czyszczenia i konserwacji.
Butla 300Bar 6L, to daje 1800L powietrza ;) Cisza całkowita, słychać tylko wylatujące powietrze.
Wystarcza na sporą ilość komputerów, zawsze można mieć zapasową aby nie brakło w połowie pracy,
ponadto mam manometr który pokazuje ciśnienie w butli, więc wiem ile mam jeszcze powietrza.
Butle można nabijać bez problemu w klubach nurkowych, ok. 15/20 zł za nabicie ;)
Jednostkowy koszt dość spory, ale cisza gwarantowana.
Oczywiście zwykły kompresorek też używam, tam gdzie można pohałasować.

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.