• Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez katar83 14 października 2010, 12:43
Z uwagi na ilość postów dotyczących chińskich firm i reklamowania przez nich reballowanych układów jako nowe, etc, może spróbujemy jakoś w całości zebrać tu do kupy sprzedawców gdzie można i gdzie się nie powinno kupować układów.

Zacznę od własnych doświadczeń. Układy kupuję póki co tylko i wyłącznie na eBayu.

POLECAM

Nowe układy z DC 09/10 można kupić raczej tylko i wyłącznie u : vipsource004
Posiada nowe MCP z 08 i które nawet działały
7600, 6100, 8200, 8400, MCP77 - Wszystkie, które do tej pory u niego zamówiłem były tym co chciałem.
Nowe układy, niestety ze starszym DC można tez dostać u sprzedawcy : janeh2100. Zamawiam u niego pojedyncze układy od jakiegoś juz czasu i wszystkie są nowe, pakowane oryginalnie plus torba esd co mniejwięcej zawsze świadczy o 'nowości' układów z eBaya. Dodatkowo bardzo fajny sprzedawca, z którym da sie nawet pogadać. Zakładam, że i w razie problemów byłoby dużo prościej.
W przypadku dwóch tych sprzedawców czas dostawy z HK do UK to około 8 dni czyli bardzo szybko.

Mogę też polecić sprzedawcę : e-best_trade. Posiada masę reballowanych układów, których z powodzeniem używałem bez żadnych problemów. Posiada też nowe układy jednak nie zawsze są na aukcji więc warto wysłać mu maila. Ze wszystkich chińskich przesyłek te przychodzą najszybciej.

Oczywiście 'kocham basie' jak zawsze można polecić chociaż póki co nigdy u nich nic nie kupiłem z uwagi na to, że nigdy nie mają tych układów, których akurat potrzebuję

NIE POLECAM

icbay - reklamuje reballe jako nowe. Właśnie dostałem od niego dwa sample, oba ładnie w klastrze, ale wyszczerbione delikatnie rogi i pare mniejszych rys.
tube_buyer - ma dużo układów, ale kupno to loteria. Ma np 10 aukcji jednego układu, gdzie ma pomieszane tytuły nowe z opisami reballowanych układów i na odwrót. Warto przed ewentualnym kupnem dokładnie wypytać.

Kafka
- z opowiadań forumowych.
POHUA - można złożyć co najwyżej desperackie zamówienie i liczyć na szczęście. Potrafią wysłać układy z bąblami od przegrzania.(zdjęcia poniżej na drugiej stronie)

Proszę o dodawanie kolejnych sprzedawców w tym temacie.

-------

Witam,
Chciałem się z Wami podzielić (przykrym) doświadczeniem.
Zamówiłem chipsety z Chin, sprzedawca potwierdził DC +10 i że układy są nowe.
Przesyłkę otrzymałem, DC się zgadza ale pod mikroskopem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rdzeń wygląda na polerowany, krawędzie uszczerbione, przebarwienia od grzania.
Uważajcie http://components.tradepad.net/products-54682-nvidia-g86-731-a2-chipset.html
Pozdrawiam

Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 14 października 2010, 12:43

#2 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez daniel508 14 października 2010, 14:20
Od sprzedawcy: vipsource004 czekam na układy jak będę już je miał to dam znać, natomiast do tej pory zamawiałem u tube_buyer i nigdy nie miałem problemów co zamówiłem to dostałem, ostatnio zamówiłem nowe MCP no ale niestety juz nie mieli na stanie więc od razu oddali kasę nie próbowali wcisnąć używek.

#3 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czas


przez dpdp 17 października 2010, 22:59
nie polecam ronson4 PC CENTER KOSZALIN zmasakrowane uklady bga stawiane na pb raz sie skusilem i nie warto było,
kaska_rad zamawiałem tam kilka razy, jedną płyte wymienili mi 2 razy, zanim dostałem sprawną, zamówiłem grafike mxm 3650 chodziła 2 miesiące zepsuła sie to odesłałem, dostałem naprawianą która nie wytrzymała tygodnia dałem za nia 300 zł, teraz zamawiam na ebay za 70$ jak potrzebuje

#4 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Lakier88 19 października 2010, 20:35
ecomp.com.pl umiarkowanie polecam, co prawda sprzedają używane układy BGA, więc naprawiany na nich laptop to loteria, ale zawsze jak kupowałem, to były sprawne.

#5 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez michallus 19 października 2010, 20:52
Zdecydowanie nie zgodzę się z opinią dpdp odnośnie Koszalina. Wiele rzeczy już u nich zamówiłem i nigdy nie miałem problemów.

Jeżeli chodzi o kaska_rad, ecomp niestety reballe sprzedawane jako nowe.

Z grafikami 3650 też się nadziałem, co chwile wracały lub nie działały....

#6 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez oneeye 19 października 2010, 22:22
Również nie zgodzę się z opinią dpdp, PC CENTER i Basia przewyższają o lata świetlne pozostałych podanych wyżej polskich dostawców, zarówno wiedzą na temat sprzedawanych produktów jak i dostępnością tych najbardziej potrzebnych, oraz pewnością i szybkością realizacji zamówień. Ponadto nie rozumiem dlaczego Kolega nie zareklamował układu. Nigdy nie miałem problemu z obydwoma wymienionymi dostawcami.

#7 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez DaCoPL 22 października 2010, 13:58
A co sądzicie o użytkowniku MARO7931, który reprezentuje sklep POHUA? Ponoć sprzedaje same nowe układy tylko zawsze ma jakiś starszy DC np. 07.

#8 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez DaCoPL 22 października 2010, 14:30
Jeśli układ jest rzeczywiście nowy to klientowi będzie chodził conajmniej 2 lata (chyba, że problem tkwi jeszcze gdzieś indziej). Jeśli nie ma z nowym DC to lepszym złem będzie kupienie nowego, ale ze starszym DC.

Teraz na rynkach jest problem z układami DC 09+... i co.. nie będziesz przez to naprawiał jeśli masz inne też "dobre" wyjście?

#9 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez michallus 22 października 2010, 19:31
Jeżeli chodzi o Będzin, jak na razie żaden układ od nich nie padł (2 miesiące).
Jednak są podejrzane, nie wyglądają na fabrycznie nowe.
Przychodzą w blistrach to raz (nVidia pakuje w tacki) dwa ryski, napisy.
Nie wypowiem się czy to są nówki czy reballe, okaże się za pewne po kilku miesiącach :-)

#10 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez deha 22 października 2010, 19:50
Kupiłem własnie dwa układy w POHUA z Będzina , trochę dziwnie wyglądają jutro obejrzę pod mikroskopem jak wyglądają w powiększeniu, tanio ale starsza data produkcji.
Zobaczymy jak się spiszą po montażu.
Zapakowane były jak dla mnie fabrycznie.

#11 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez daniel508 22 października 2010, 20:15
daniel508 napisał(a):Od sprzedawcy: vipsource004 czekam na układy jak będę już je miał to dam znać




Układy już otrzymałem, zamówiłem nowe MCP z DC +09, wyglądają ok, termin realizacji około 7 dni przesyłka z Chin do Anglii

#12 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez h3nry 26 października 2010, 13:39
e-best_trade sita, układy , swietny kontakt (warto zapytać o dostępność , dogadać się poza Ebay)i jak juz było wspomniane expres.

#13 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez katar83 5 listopada 2010, 15:24
daniel508 napisał(a):(...)natomiast do tej pory zamawiałem u tube_buyer i nigdy nie miałem problemów co zamówiłem to dostałem, ostatnio zamówiłem nowe MCP no ale niestety juz nie mieli na stanie więc od razu oddali kasę nie próbowali wcisnąć używek.


Zamówilem nowe Go7200 i z pięciu układów 3 okazały sie tylko nowe, a 2 pozostałe to reballe w tym jeden miał nawet przesunięte kondensatory. Więcej już u tego pana jednak nie zamówie.

Tak poza tematem, czy ktokolwiek tutaj widział Go7200 duży z DC 09 lub 10? Nigdzie nie moge znaleźć, jedyne nowe mają DC 06.

#14 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Usunięty Użytkownik 1038 5 listopada 2010, 16:49
DaCoPL napisał(a):A co sądzicie o użytkowniku MARO7931, który reprezentuje sklep POHUA? Ponoć sprzedaje same nowe układy tylko zawsze ma jakiś starszy DC np. 07.


Te "nowe" układy to ewidentne rebale (730-tka przyszła do mnie z ukruszonym rogiem) sprzedawane jako nowe ( i w takiej samej cenie). Szkoda czasu i nerwów.

#15 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez tomerrro 5 listopada 2010, 17:03
Ku
tumpio napisał(a):
DaCoPL napisał(a):A co sądzicie o użytkowniku MARO7931, który reprezentuje sklep POHUA? Ponoć sprzedaje same nowe układy tylko zawsze ma jakiś starszy DC np. 07.


Te "nowe" układy to ewidentne rebale (730-tka przyszła do mnie z ukruszonym rogiem) sprzedawane jako nowe ( i w takiej samej cenie). Szkoda czasu i nerwów.


Kupiłem u niego "nowy" mostek VIA VN896, miał kule ołowiowe więc chyba był reballowany - oczywiście płyta nie ruszyła ;-/.

#16 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez DaCoPL 6 listopada 2010, 19:21
Ja teraz też mam problem z tą firmą i ich układami... muszę dojść do jakiegoś porozumienia. Później opiszę wrażenia.

#17 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez dpdp 6 listopada 2010, 22:16
ja w POHUA kupowałem osobiście we Wrocławiu,

co do układów:
nowe układy tylko w nvidi można kupić pozostałe to kombinowane chipy, co z tego że zalaminowane i kule no pb, to wcale nie świadczy że układ jest nowy, nie świadczy też o tym jego stan czy ukruszone rogi; tylko kto jakiego sposobu używa do ściągania pasty z używanych układów, ukruszone rogi to oznaka niedbałości, chińczycy którzy są sprytni zrobią tak układy że wmówią ludzią że są nowe, lub jego klienci sobie to wmawiają.

zresztą nowy układ z 2007 czy 2008 roku :) to tak jak pisać że się sprzedaje nowe dyski z 2007 bo wyglądają jak nowe itp.

do do zakupu osobistego w POHUA średnie odczucia

#18 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez michallus 8 listopada 2010, 14:49
Niestety, układ z firmy POHUA po montażu wrócił po niecałym miesiącu (6 ekranów) po lekkim podgrzaniu rdzenia działa....

#19 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez DaCoPL 8 listopada 2010, 20:39
Wniosek: trzeba sobie dać spokój z POHUA.

#20 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Usunięty Użytkownik 1038 9 listopada 2010, 08:30
Koledzy

Nie skuście się przypadkowo na karty graficzne oferowane na naszym "kiercelaku" allegro. Jest sprzedawane kilkaset kart po kilkadziesiąt zł. Zamówiłem 10 szt skuszony G86-601-A2. Przyszły: 80% wykruchy (w tym 3 nie do uratowania), wszystkie grzebane niemiłosiernie (np: ISL6269 posiadał 13 nóżek - jedna strona całkowicie zwarta). Stan płyt średni, chipów - tragiczny.

Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 9 listopada 2010, 08:30
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: awojtek i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.