• Uszkodzony Pendrive - pytanie o zamienny moduł

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Uszkodzony Pendrive - pytanie o zamienny moduł


przez willyvmm 20 maja 2013, 14:45
Witam.
W żony pendrive padła pamięć, nic na niej nie było ale chciałbym ją uruchomić ponownie z racji tego że jest to wisiorek Svarowskiego z wbudowanym pendrive.
W środku znajduje się taki moduł:
Obrazek

grubość około 1mm.

W związku z tym mam pytanie do Kolegów zajmujących się odzyskiwaniem danych, w jakim pendrive znajdują się takie moduły? Chciałbym kupić i przełożyć.
Sam moduł jest zbyt cienki żeby po włożeniu w gniazdo kontaktował, znajduje się on jeszcze w plastikowej "obudowie" zwiększającej grubość.
Obrazek

Wiem że nie jest to najlepsze miejsce na taki post ale z 2 strony chyba najlepiej pasuje do tego działu.

Re: Uszkodzony Pendrive - pytanie o zamienny moduł


przez Google Adsense [BOT] 20 maja 2013, 14:45

#2 Re: Uszkodzony Pendrive - pytanie o zamienny moduł


przez aprillo 20 maja 2013, 19:02
Oto pamiątka jaką znalazłem
Obrazek
Jak widać jest dłuższa o 5mm, ale z twojego zdjęcia wnioskuje że powinna się zmieścić w obudowę metalową portu USB, reszta zależy od sposobu montażu.
Modele penów w których jest ta pamięć to:
DT109/8GB - wycofane z produkcji, ale są jeszcze na rynku niedobitki, oczywiście w większej pojemności będzie pamięć o takich samych rozmiarach
DTSE9H/8GB - nie sprawdzałem ale wszystko wskazuje, że będzie taka sama. Będzie problem z wydobyciem pamięci z obudowy która jest metalowa
DTMCK/8GB - tu może być też podobna pamięć

#3 Re: Uszkodzony Pendrive - pytanie o zamienny moduł


przez willyvmm 20 maja 2013, 21:17
Niestety dłuższa pamięć się nie zmieści.

#4 Re: Uszkodzony Pendrive - pytanie o zamienny moduł


przez arvika 20 maja 2013, 21:35
Dotknałeś tematu rzeki :) Moduł pamięci który masz w obdowie jest tak naprawdę monolitem - pamięcią monolityczną. W jednej obudowie (laminacie) jest zintegrowany zarówno kontroler jak i moduł pamięci. W przypadku uszkodzenia takiego modułu jest znacznie trudniej odzyskać dane. Od dłuższego czasu prowadzimy badania technologiczne monolitów, z całkiem niezłymi sukcesami.

Pamięci tego typu widziałem już przynajmniej 200 rodzajów. Niestety kupując nośnik w takiej samej obudowie NIE MA GWARANCJI że w środku będzie dokładnie taki sam moduł (ten sam kontroler i pamięć). Jak rozumiem tobie zależy tylko na wymiarach fizycznych monolita tak aby pasował do obudowy. Pozostaje jedynie odzew ze strony użytkowników lub zakup wielu pendrive i próba trafienia właściwego.

Rozmiarowo twój monolit jest krótszy niż standardowy. Zwykle są takie jak zamieścił kolega aprillo, więc obawiam się że może być problem ze znalezieniem takiego, którego potrzebujesz.

#5 Re: Uszkodzony Pendrive - pytanie o zamienny moduł


przez willyvmm 20 maja 2013, 21:43
NO właśnie już do tego doszedłem że jest to nietypowy rozmiar ... jutro się przyglądnę czy jakoś przerobić się nie da.
Tego do badań mogę przeznaczyć jeżeli jesteś zainteresowany. (ale dopiero jak uruchomię bo potrzebuję go na wzór)

#6 Re: Uszkodzony Pendrive - pytanie o zamienny moduł


przez arvika 20 maja 2013, 21:56
Jak najbardziej jestem zainteresowany :) Generalnie już napisałem post na ten temat swego czasu na forum, ale nie mogę go odnaleźć.
Generalnie jakby inni użytkownicy czytali ten temat to każdy egzemplarz uszkodzony się przyda. Do monolitów należą również karty MicroSD i niektóre karty SD.

Re: Uszkodzony Pendrive - pytanie o zamienny moduł


przez Google Adsense [BOT] 20 maja 2013, 21:56

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.