Zasady działu: Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu
- Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
- Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
- Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
- Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
- Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
- Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
- Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).
#1 HP Compaq Presario CQ61 nie uruchamia się. Jakie sygnały na ENE KB3926?
przez
Domer44 •
7 marca 2013, 14:00
Notebook jak w temacie nie uruchamia się. Brak reakcji na przycisk POWER. Napięcia na przetwornicach głównych i włączniku obecne. Brak zmiany stanu na nodze S5_ON układu KB3926. Podmieniany KB jednak bez skutku. Płyta DA00P6MB6D0 PCB OP6 MB REV:D Jakie sygnały powinny dochodzić do układu KB3926 aby mógł on wystartować? Dodam że nie znalazłem zwarć na tranzystorach załączających napięcia 5V_S5 i 3V_S5.

Nick:
Google Adsense [BOT]
Re: HP Compaq Presario CQ61 nie uruchamia się. Jakie sygnały na ENE KB3926?
przez Google Adsense [BOT] • 7 marca 2013, 14:00
#2 Re: HP Compaq Presario CQ61 nie uruchamia się. Jakie sygnały na ENE KB3926?
przez
farmer •
7 marca 2013, 14:49
Nie wysyłam schematów e-mailem ani na PW.
#3 Re: HP Compaq Presario CQ61 nie uruchamia się. Jakie sygnały na ENE KB3926?
przez Jozef18 • 7 marca 2013, 23:38
Jakie masz napięcie na włączniku ? Oprócz KBC może być mostek
#4 Re: HP Compaq Presario CQ61 nie uruchamia się. Jakie sygnały na ENE KB3926?
przez
Domer44 •
11 marca 2013, 08:31
Na włączniku 3,3V, niestety nie mam jak zaprogramować BIOS. Chodziło mi jednak o ogólną zasadę działania. Jakie sygnały musi dostać KBC aby płyta mogła wystartować.
Nick:
Google Adsense [BOT]
Re: HP Compaq Presario CQ61 nie uruchamia się. Jakie sygnały na ENE KB3926?
przez Google Adsense [BOT] • 11 marca 2013, 08:31
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości
_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.