• Odzyskanie utraconej partycji

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь полное обозначение носителя данных и краткое описание неисправности.
  2. Сообщение темы должно содержать расширенное описание неисправности, что было проверено, выводы и вопрос.
  3. Не допускаем прикреплять вложения в виде полных инструкций/схем (или ссылки для них на другие сайты. Вы можете разместить только небольшую часть инструкции/схемы, что упростит диагностику/ремонт для автора темы. Вы не можете дать более одной полной страницы инструкции/схемы на одну тему.
  4. Невозможно создать тему, в которой вы описываете неисправность более чем одного носителя данных. Вы должны создавать отдельные темы для каждого носителя данных.
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#1 Odzyskanie utraconej partycji


от marioj77 27 Февраль 2013, 20:13
Początkowy objaw był taki, że system nie wstał po restarcie i wywalił brak pliku tcpip.sys , przeskanowałem go antywirusem, podmieniłem mu tcpip.sys na kopię z innego systemu jednak to pomogło tylko na tyle, że doszedł do skanowania dysku i zwisł na jakimś sektorze. Zostawiłem go więc na noc ze skanowaniem HDAT2 z naprawianiem błędnych sektorów, do rana przeskanował tylko 7% z 250GB i zgłosił ok. 50 uszkodzonych sektorów. Rano przerwałem skanowanie i był już missing operating system.
Pierwsza partycja całkowicie zniknęła, druga została nienaruszona.
Potem nie było już żadnych operacji naprawiania tylko skanowanie Easy Recovery Pro.
Szukam porady czym mogę przywrócić wpis dotyczący tej partycji, potrzebuję się dostać do danych, jest mi w zasadzie potrzebnych tylko kilka ale bardzo istotnych plików. Nie wiem jakie mają nazwy i rozszerzenia, wiem tylko tyle, że to katalog z bazą MS SQL Servera.
Będę wdzięczny za szybką poradę.

Re: Odzyskanie utraconej partycji


от Google Adsense [BOT] 27 Февраль 2013, 20:13

#2 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от Macpod 27 Февраль 2013, 20:39
Pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić to kopia posektorowa.
Zabawa z tabelą partycji itd. - testdisk.
Co do relokowania sektorów, skanowania itd. - Victoria HDD.

#3 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от arvika 28 Февраль 2013, 03:28
Rób czym prędzej kopię posektorową bo dysk wskazuje na kiepski stan i zaraz padnie zupełnie. Potem odzysk z kopii np. testdiskiem lub Dmde.

#4 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от marioj77 28 Февраль 2013, 23:21
Kopia posektorowa wykonana. Do odzyskiwania używam DMDE, muszę teraz wykonać pełne skanowanie w poszukiwaniu partycji NTFS?

#5 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от mikesh 28 Февраль 2013, 23:23
Tak, wykonaj skanowanie NTFS, później otwórz wolumin i będziesz miał pliki.

#6 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от marioj77 28 Февраль 2013, 23:30
Jak przerwałem w trakcie skanowania też już miałem pliki tylko to co mnie interesowało nie zadziałało :/

#7 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от mikesh 28 Февраль 2013, 23:41
Wykonaj pełne skanowanie i wtedy spróbuj otworzyć. Czym robiłeś kopię?

#9 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от Keli 1 Март 2013, 09:35
Prostym i często skutecznym sposobem na zgranie rzeczy z utraconej partycji jest użycie programu o nazwie Partition Find and Mount. Znajduje się na płytce Hiren's Boot. Można go odpalić spod windowsa XP. Program skanuje dysk w poszukiwaniu partycji. Często znajduje partycje, które dawno temu były założone. Są trzy różne sposoby skanowania dysku. Zacząć trzeba od Normal, bo jest szybszy. Jak nie znajdzie to włączyć skanowanie dogłębne. Trwa dłużej, ale często pomaga. Po znalezieniu partycji wystarczy przypisać jej literkę dysku i można zgrywać z niej dane i sprawny dysk. Często z niego korzystam i często pomaga.

#10 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от marioj77 1 Март 2013, 14:33
Po pełnym skanie ściągnąłem plik, którego szukałem ale niestety program Insert GT nie potrafi go otworzyć, teraz będę potrzebował serwisanta Inserta do naprawy tej bazy.

#11 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от arvika 1 Март 2013, 16:17
Sprawdź zawartość tego pliku w Hex, bo może się okazać że wtkopiowałeś sieczkę. Porównaj ten plik z innym przykładowym.

#12 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от marioj77 1 Март 2013, 20:25
W hex plik wygląda zdrowo, przynajmniej nagłówek, nie przejrzę w hex 220MB bo trochę by mi się zeszło :)

#13 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от arvika 2 Март 2013, 01:34
Chodzi o ogólny rzut okiem. Przewiń całą zawartość, wyłapiesz czy struktura jest ok czy np. zaraz za nagłówkiem jest pusty plik.

#14 Re: Odzyskanie utraconej partycji


от marioj77 4 Март 2013, 10:02
Dane w pliku są, przewinąłem sobie cały i nie ma tak, żeby były większe dziury wypełnione zerami czy FF. Szukam teraz kogoś kto potrafi taką bazę naprawić.

Re: Odzyskanie utraconej partycji


от Google Adsense [BOT] 4 Март 2013, 10:02
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.