• Odzyskanie utraconej partycji

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Odzyskanie utraconej partycji


przez marioj77 27 lutego 2013, 19:13
Początkowy objaw był taki, że system nie wstał po restarcie i wywalił brak pliku tcpip.sys , przeskanowałem go antywirusem, podmieniłem mu tcpip.sys na kopię z innego systemu jednak to pomogło tylko na tyle, że doszedł do skanowania dysku i zwisł na jakimś sektorze. Zostawiłem go więc na noc ze skanowaniem HDAT2 z naprawianiem błędnych sektorów, do rana przeskanował tylko 7% z 250GB i zgłosił ok. 50 uszkodzonych sektorów. Rano przerwałem skanowanie i był już missing operating system.
Pierwsza partycja całkowicie zniknęła, druga została nienaruszona.
Potem nie było już żadnych operacji naprawiania tylko skanowanie Easy Recovery Pro.
Szukam porady czym mogę przywrócić wpis dotyczący tej partycji, potrzebuję się dostać do danych, jest mi w zasadzie potrzebnych tylko kilka ale bardzo istotnych plików. Nie wiem jakie mają nazwy i rozszerzenia, wiem tylko tyle, że to katalog z bazą MS SQL Servera.
Będę wdzięczny za szybką poradę.

Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez Google Adsense [BOT] 27 lutego 2013, 19:13

#2 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez Macpod 27 lutego 2013, 19:39
Pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić to kopia posektorowa.
Zabawa z tabelą partycji itd. - testdisk.
Co do relokowania sektorów, skanowania itd. - Victoria HDD.

#3 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez arvika 28 lutego 2013, 02:28
Rób czym prędzej kopię posektorową bo dysk wskazuje na kiepski stan i zaraz padnie zupełnie. Potem odzysk z kopii np. testdiskiem lub Dmde.

#4 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez marioj77 28 lutego 2013, 22:21
Kopia posektorowa wykonana. Do odzyskiwania używam DMDE, muszę teraz wykonać pełne skanowanie w poszukiwaniu partycji NTFS?

#5 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez mikesh 28 lutego 2013, 22:23
Tak, wykonaj skanowanie NTFS, później otwórz wolumin i będziesz miał pliki.

#6 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez marioj77 28 lutego 2013, 22:30
Jak przerwałem w trakcie skanowania też już miałem pliki tylko to co mnie interesowało nie zadziałało :/

#7 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez mikesh 28 lutego 2013, 22:41
Wykonaj pełne skanowanie i wtedy spróbuj otworzyć. Czym robiłeś kopię?

#9 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez Keli 1 marca 2013, 08:35
Prostym i często skutecznym sposobem na zgranie rzeczy z utraconej partycji jest użycie programu o nazwie Partition Find and Mount. Znajduje się na płytce Hiren's Boot. Można go odpalić spod windowsa XP. Program skanuje dysk w poszukiwaniu partycji. Często znajduje partycje, które dawno temu były założone. Są trzy różne sposoby skanowania dysku. Zacząć trzeba od Normal, bo jest szybszy. Jak nie znajdzie to włączyć skanowanie dogłębne. Trwa dłużej, ale często pomaga. Po znalezieniu partycji wystarczy przypisać jej literkę dysku i można zgrywać z niej dane i sprawny dysk. Często z niego korzystam i często pomaga.

#10 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez marioj77 1 marca 2013, 13:33
Po pełnym skanie ściągnąłem plik, którego szukałem ale niestety program Insert GT nie potrafi go otworzyć, teraz będę potrzebował serwisanta Inserta do naprawy tej bazy.

#11 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez arvika 1 marca 2013, 15:17
Sprawdź zawartość tego pliku w Hex, bo może się okazać że wtkopiowałeś sieczkę. Porównaj ten plik z innym przykładowym.

#12 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez marioj77 1 marca 2013, 19:25
W hex plik wygląda zdrowo, przynajmniej nagłówek, nie przejrzę w hex 220MB bo trochę by mi się zeszło :)

#13 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez arvika 2 marca 2013, 00:34
Chodzi o ogólny rzut okiem. Przewiń całą zawartość, wyłapiesz czy struktura jest ok czy np. zaraz za nagłówkiem jest pusty plik.

#14 Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez marioj77 4 marca 2013, 09:02
Dane w pliku są, przewinąłem sobie cały i nie ma tak, żeby były większe dziury wypełnione zerami czy FF. Szukam teraz kogoś kto potrafi taką bazę naprawić.

Re: Odzyskanie utraconej partycji


przez Google Adsense [BOT] 4 marca 2013, 09:02
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.