• Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#21 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez pawel80 22 stycznia 2013, 00:19
Ten wirus nie miał prawa ci zaszyfrować danych.
Usuwa się go w 5 minut.
Wydaje mi się że na twoje nieszczęście dysk klienta miał bad sektory później zainstalowany został system i nadpisał część danych.
Jakim programem odzyskiwałeś dane.

Re: Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez Google Adsense [BOT] 22 stycznia 2013, 00:19

#22 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez arvika 22 stycznia 2013, 01:18
Skanowałeś po strukturze katalogów czy po nagłówkach? Zdjęcia są dość dobrze odzyskiwalen gdy skanujesz po nagłówkach.

#23 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez Usunięty Użytkownik 402 22 stycznia 2013, 01:24
gathor napisał(a):Odzysk nie przyniósł skutku... Większość fotek nie da się odczytać.
Z informacji uzyskanych od firmy, która wyleczyła komuter wynika, iż był to wirus "Metropolitan Police" uKash



Wywalam tego wirusa kilka razy w tygodniu i jeszcze niczego nie popsuł oprócz wyświetlania komunikatu na ekranie który blokuje dostęp do pulpitu. Nowa wersja tego wirusa jest nieco bardziej zabezpieczona przed usunięciem, ale też nie niszczy niczego na dysku.

#24 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez amorphe 22 stycznia 2013, 09:48
gathor napisał(a):W załączniku jedno ze zdjęć.

Czy to to zdjęcie ?
Plik usunąłem.

___________________________
Edit by moderator michal3411

JPEG Recovery

Nazwa programu który to odzyskał widoczna jest na druku wodnym - na szybko użyłem triala.
Umożliwia też odzyskiwanie "hurtem" - całych folderów.
Nie jestem pewien, ale Photoshop też powinien sobie poradzić z otwarciem uszkodzonych zdjęć (po ich zapisaniu powinny być "otwieralne")

Zamieszczone zdjęcie można usunąć - wedle uznania.

#25 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez gathor 22 stycznia 2013, 18:31
amorphe napisał(a):Czy to to zdjęcie ?

Tak... To było to zdjęcie.
Plik wykasowałemz uwagi na to, iż autor może sobie nie życzyć aby błąkało się w internecie.

Aplikacje zakupiłem, jednak póki co sprawdziłem ją na 64bitowej wersji systemu i się wykrzacza jak ma za wiele do zrobienia.
LAZY napisał(a):Wywalam tego wirusa kilka razy w tygodniu i jeszcze niczego nie popsuł oprócz wyświetlania komunikatu na ekranie który blokuje dostęp do pulpitu.
Również robiłem to już wiele razy i z takim przypadkiem spotkałem się po raz pierwszy... Możliwe że poprzedni "eksperci" coś lub czymś namieszali i to z ich winy wszystko poleciało.

O postępach będę informował.

#26 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez pawel80 22 stycznia 2013, 18:44
gathor napisał(a):
Aplikacje zakupiłem, jednak póki co sprawdziłem ją na 64bitowej wersji systemu i się wykrzacza jak ma za wiele do zrobienia.

Spróbuj ją uruchomić w trybie zgodności Windows 7 - 32 bity lub też w starszej wersji Windows np. XP

#28 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez czarnyelektronik 30 stycznia 2013, 16:53
Witam wszystkich

Potwierdzam nowa wersja wirusa "Metropolitan Police" można powiedzieć, że szyfruje czy edytuje znane rozszeszenia plików co uniemożliwa ich poprawny odczyt. Wlasnie szukam metody na ich odczytanie i natknąłem się na informację tutaj.
Jak będę coś wiedział dam znać.

Pozdrawiam

Nie chciałem pisać drugiego postu:

Próbowałem naprawić zdjęcia programem którego kolega amorphe użył, jednak u mnie to nie przyniosło skutku.
W moim przypadku wszystkie pliki nie dają się otworzyć, co ciekawe jest gdy otworzę plik w notatniku zawsze znajdziemy ten sam nagłówek, może to klucz do deszyfrowania poniżej jest jakaś zmienna cześć jak by reszta pliku. Z tego co wyczytałem na "bleepingcomputer" ostatnia wersja tego wirusa szyfruje dane urzywając zmiennego kodu generowanego z podzespołów.
Nadal jednak nie mogę w to uwierzyć że taki robal zaszyfruje wszystkie pliki zachowując rozszerzenia.
Poniżej zamieszczam pliki może ktoś ma chwile czasu i jakiś pomysł:

04/02/2013
Jeszce nie sprawdzałem tej metody ale warto spróbować - na dozyskanie danych.
http://www.pcrisk.com/removal-guides/70 ... kash-virus



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#29 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez lakier 12 lutego 2013, 08:31
Czy koledze gathor udało się rozwiązać problem?

#30 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez gathor 12 lutego 2013, 10:57
Wciąż jestem w trakcie odzysku zdjęć. Z resztą plików dałem sobie spokój bo miałem kopię większości z nich po poprzedniej naprawie komputera kolegi. On w ogóle ma mistrza w niszczeniu takich sprzętów i wraca do mnie regularnie co około 6 miesięcy.
Aplikacja do dekrypcji/naprawy uszkodzonych zdjęć nie do końca daje sobie radę... Większości z nich nie daje się odzyskać.

#31 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez silentkill 12 lutego 2013, 19:02
Witam. Nie napisałeś czy te zablokowane/uszkodzone pliki zmieniły rozszerzenie (załączniki zostały usunięte)? Przykładowo popularne *block, *police.
Jeśli tak to ogromnym błędem była reinstalacja Windowsa ponieważ na partycji systemowej znajdowały się pliki z kluczem.

#32 Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez gathor 13 lutego 2013, 21:02
Nie zostały zmienione rozszerzenia. Wszystkie pliki mają oryginalnie nadane nazwy.

Re: Uszkodzone/zablokowane pliki po wirusie


przez Google Adsense [BOT] 13 lutego 2013, 21:02

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.