• Odzysk danych - uszkodzony MBR?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Odzysk danych - uszkodzony MBR?


przez hanomag 12 grudnia 2012, 15:24
Dostałem od znajomego laptopa, w którym nagle przestał się uruchamiać system. Dysk w testach wygląda na sprawny. Użyłem funkcji FIXBOOT i FIXMBR ale to nic nie pomogło. W zewnętrznym systemie zawartość partycji wygląda na wybrakowaną. Zrobiłem kopię dysku przy pomocy DMDE i odzyskałem część ważnych danych, lecz nie mogę namierzyć jednego folderu, który powinien być na pulpicie. Poniżej umieszczam zrzut MBR z DMDE.

Obrazek

Jak mogę wydobyć dane, których nie widać nawet na kopii w DMDE?

Re: Odzysk danych - uszkodzony MBR?


przez Google Adsense [BOT] 12 grudnia 2012, 15:24

#2 Re: Odzysk danych - uszkodzony MBR?


przez arvika 12 grudnia 2012, 16:00
Przeskanuj dysk -> szukaj NTFS. Katalog mógł ulec uszkodzeniu, wtedy pewnie się pojawi pod inną nazwą typu $F0001 w wynikach skanowania.

#3 Re: Odzysk danych - uszkodzony MBR?


przez hanomag 13 grudnia 2012, 12:25
Już robiłem to wcześniej, ale nie mogę namierzyć tych folderów albo przynajmniej ich zawartości.

#4 Re: Odzysk danych - uszkodzony MBR?


przez arvika 13 grudnia 2012, 12:33
Moge spróbować rzucić na to okiem przez TV. Ale to późnym wieczorem. Skontaktuj się na PW ze mną.

Re: Odzysk danych - uszkodzony MBR?


przez Google Adsense [BOT] 13 grudnia 2012, 12:33

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.