• Górny promiennik - ACHI

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Górny promiennik - ACHI


przez DjDave 22 sierpnia 2012, 15:15
Czy ktoś się orientuje jak zbudowana górna grzałka w ACHI? Ostatnio zauważyłem że tak jakby nie grzała jej część lub połowa. Czy ktoś ma namiar gdzie taką grzałkę można kupić?

Re: Górny promiennik - ACHI


przez Google Adsense [BOT] 22 sierpnia 2012, 15:15

#3 Re: Górny promiennik - ACHI


przez DjDave 23 sierpnia 2012, 09:35
Widać że wychodzi z niego jedna spirala, więc czy jest możliwe że byłby uszkodzony częściowo?

#4 Re: Górny promiennik - ACHI


przez jokeroo 24 sierpnia 2012, 20:09
Być może że pękła w środku jedna żyłka i stąd na jednej połowie nie grzeje.Pozostaje sprawdzic jeszcze czy wszystko jest ok z połączeniem doł-góra.

#5 Re: Górny promiennik - ACHI


przez malboro511 25 sierpnia 2012, 21:51
Na stronie ELCER możesz kupić promiennik mocy 250W ESC3 lub ECP3 za około 60zł, za chiński oryginał 140zł rzekomo 400W ale na pewno tyle nie ma, najlepszy promiennik niemiecki ELSTEIN 350W za 260zł taki promiennik jest w stacjach JOVY więc na niego proponuję ci zmienić, ja zakupiłem właśnie ELSTEIN dokładnie SHTS/4 do mojej ACHI IR PRO SC i jestem zadowolony i na pewno będzie trwalsza niż chińska. Jeszcze wszystkie te promienniki zakupisz w Polskich sklepach, oryginalna chińska ma 8/8 cm a te które podałem 6/6 cm w niczym to nie przeszkadza, na pewno moja wypowiedz przyda się i innym ponieważ nie ma o tym.

#6 Re: Górny promiennik - ACHI


przez Macpod 26 sierpnia 2012, 12:50
Jeśli się zastanawiasz nad ELCER - to możesz też kupić ECH - nagrzewa się znacznie szybciej.
Sam mam promienniki ELCER i na górę właśnie ECH, na dół ECP.

#7 Re: Górny promiennik - ACHI


przez DjDave 26 sierpnia 2012, 16:04
Czy oprócz różnicy temperatur przy tej samej mocy jest jakaś różnica między ECP a ECH?
Czy poprawa komfortu pracy z tymi promiennikami jest zauważalna?
Czy warto dopłacić do ELSTEIN?

#8 Re: Górny promiennik - ACHI


przez Macpod 26 sierpnia 2012, 16:26
DjDave napisał(a):Czy oprócz różnicy temperatur przy tej samej mocy jest jakaś różnica między ECP a ECH?

ECH różni się tym, że jest pusta w środku, przez co jest zmniejszony czas nagrzewania, a sama grzałka może uzyskać większą temperaturę.
DjDave napisał(a):Czy poprawa komfortu pracy z tymi promiennikami jest zauważalna?

Niestety nie mam do porównania ECP, zaś nawet z ECH rzadko korzystałem (stacja nie jest całkowicie dokończona, przez co utrudnione jest korzystanie z niej).

#10 Re: Górny promiennik - ACHI


przez Macpod 26 sierpnia 2012, 17:39
gathor napisał(a):Ja osobiście używam ELSTEINa FSF 600W i nie mogę powiedzieć o nim złego zdania.
Łatwo dostępne w Polsce ze strony http://www.selfa.pl/katalog/produkt/typ-fsf/promiennik-podczerwieni-fsf-600w/491

DjDave chodziło o górny promiennik, a z tego co widzę z serii FSF jest tam maksymalnie 250W, czyli tak jak ECS/ECP/ECH.

#11 Re: Górny promiennik - ACHI


przez gathor 26 sierpnia 2012, 17:48
Kamikazepl napisał(a):a z tego co widzę z serii FSF jest tam maksymalnie 250W

A przeczytał kolega dokładnie? Najmocniejsze z serii FSF mają 1000W, ja ciągnę na 600W. Różnica między ECS/ECP/ECH ogromna... Nieprawdaż?

#12 Re: Górny promiennik - ACHI


przez Macpod 26 sierpnia 2012, 17:57
gathor napisał(a):A przeczytał kolega dokładnie? Najmocniejsze z serii FSF mają 1000W, ja ciągnę na 600W. Różnica między ECS/ECP/ECH ogromna... Nieprawdaż?

Chyba, że Kolega używa 122x122mm na górny promiennik. Jednak w ACHI nie ma na niego miejsca, więc sądzę, że DjDave będzie dalej szukał 60x60 / 70x70.
Takie same moce mają ECS/ECP/ECH, więc żadnej różnicy nie widzę, po za tym jest to moc, która jest pobierana. Promienników Selfy nie mam, więc nie porównam.
Jednak wydaje mi się, że ECH są trochę "wydajniejsze" patrząc na temperaturę maksymalną i dużo bardziej stromą krzywą nagrzewania.

#13 Re: Górny promiennik - ACHI


przez DjDave 26 sierpnia 2012, 19:36
Kamikazepl napisał(a):
gathor napisał(a):A przeczytał kolega dokładnie? Najmocniejsze z serii FSF mają 1000W, ja ciągnę na 600W. Różnica między ECS/ECP/ECH ogromna... Nieprawdaż?

Chyba, że Kolega używa 122x122mm na górny promiennik. Jednak w ACHI nie ma na niego miejsca, więc sądzę, że DjDave będzie dalej szukał 60x60 / 70x70.
Takie same moce mają ECS/ECP/ECH, więc żadnej różnicy nie widzę, po za tym jest to moc, która jest pobierana. Promienników Selfy nie mam, więc nie porównam.
Jednak wydaje mi się, że ECH są trochę "wydajniejsze" patrząc na temperaturę maksymalną i dużo bardziej stromą krzywą nagrzewania.

Dokładnie. Tego promiennika co polecił Gathor nie włożę do ACHI. Po za tym nie wiem czy jest sens dawać tak duży promiennik na górę.

#14 Re: Górny promiennik - ACHI


przez gathor 26 sierpnia 2012, 21:16
DjDave napisał(a):Po za tym nie wiem czy jest sens dawać tak duży promiennik na górę.

Nie ma sensu. Muszę przyznać, że popełniłem małą gafę i nie zwróciłem uwagi na rozmiar promiennika.

#15 Re: Górny promiennik - ACHI


przez malboro511 26 sierpnia 2012, 23:40
Ale max ci wejdzie na górę 8cm na 8cm, ELSTEIN to najlepsze grzałki pewne 300W to max jaki jest dostępny 6cm na 6cm, chińskie 400W na pewno tyle nie mają i nie są trwałe, a najtańsze Polskie ELCER mają 250W i też 6cm na 6cm, więc jak widzisz Chińczykom udało się zrobić 400W, promiennik to część którą nie powinieneś zmieniać często więc uważam że warto zakupić raz a konkretnie, sam miałem taki dylemat i wolałem wydać za konkretnego ELSTEINA

Obrazek

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.