• SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.


przez PureEvil 5 kwietnia 2012, 12:55
Witam

Mam problem z tymi dyskami.
Mam kilka sztuk i wracają bardzo często po sprzedaży.

2 klientów powiedziało, że po próbie wrzucenia dużego pliku np 40GB jest problem, ten dysk chcę się tylko formatować.

Czytałem, że to może być wina systemu plików, więc zmieniłem na NTFS lecz dalej są problemy.

Można w jakiś inny sposób rozwiązać ten problem?


Pozdrawiam.

Re: SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.


przez Google Adsense [BOT] 5 kwietnia 2012, 12:55

#2 Re: SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.


przez arvika 5 kwietnia 2012, 14:19
A wcześniej jaki był system plików? Na FAT32 nie wrzucisz większego niż 4GB.

#3 Re: SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.


przez PureEvil 10 kwietnia 2012, 13:34
Tak wcześniej był FAT32.

I mam pytanie jeszcze jedno:

Jak mam udowodnić klientowi, że dysk został uszkodzony fizycznie upuszczenie, stuknięcie jeżeli nie mogę odczytać S.M.A.R.T a w testach sypie ciągle bad sektorami ?

#4 Re: SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.


przez arvika 10 kwietnia 2012, 15:19
Będzie ciężko to udowodnić. Niektóre dyski mają w SMART parametr G shock. Natomiast spróbuj odczytać SMART innym programem poprzez podpięcie dysku bezpośrednio do SATA oraz startując taki program z płyty startowej przy uruchomieniu komputera.

#5 Re: SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.


przez PureEvil 10 kwietnia 2012, 16:49
No i tu jest problem.
Dyski te są zaszyte w skórzaną skarpetę/obudowę i nie ma możliwości bez rozcięcia dostać się do dysku. Mogę je tylko pod USB podpinać.

#6 Re: SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.


przez arvika 10 kwietnia 2012, 17:39
A przepraszam, nie zwróciłem uwagi na model. Rozszycie obudowy i tak Ci nic nie da. Te dyski mają tylko interface USB.

#7 Re: SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.


przez PureEvil 18 maja 2012, 14:13
Kolejne 2 dyski zostały zareklamowane.
Można je jedynie z formatować, takie same objawy jak te wyżej w temacie.


Sformatowałem 1 bo na nim nie było cennych danych i działał normalnie ale tylko przez chwile. Po ponownym kopiowaniu danych z powrotem chciał się formatować.
System plików NTFS.
Sformatowałem jeszcze raz i Viktorią przeskanowałem i sektory w bardzo dobrym stanie są. SMART nie mogę przeczytać bo w tych dyskach jest tylko interfejs USB z którego program nie może z czytać SMART'u.

O co chodzi z tymi dyskami? Czy mają wadliwe firmware ?

#8 Re: SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami. 


przez arvika 18 maja 2012, 14:28
SMART w dyskach na USB możesz sprawdzić programem HDDScan. W szkoleniu jest o tym.

#9 Re: SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.


przez PureEvil 30 maja 2012, 09:29
arvika napisał(a):SMART w dyskach na USB możesz sprawdzić programem HDDScan. W szkoleniu jest o tym.




Sprawdziłem i pokazuje SMART dziękuję za cenną informację.

Sprawdziłem wszystkie dyski w firmie na sprzedaż z oznaczeniem jak w temacie.

Na 5/8 dysków system plików ustawiony był na fat, a reszta NTFS.
Na tych 5 dyskach robiłem różne operacje z dużymi plikami - kopiowanie itp, - okazało się, że 4/5 tych dysków chciało się formatować jak tylko wrzuciłem na dysk duży plik (film hd 5gb) Dokładnie po wgraniu pliku i ponownym podłączeniu hdd dyski padały.

Sprawdziłem dyski które były na NTFS. Z żadnym nie było problemów. Tak samo reszta dysków pracowała normalnie po zmianie systemu plików.

Problem leży ewidentnie w systemie plików. Tylko nie rozumiem czemu producent na dyskach 500-640GB pozostawia system plików FAT.
Ludzie po to kupują duże pojemnościową dyski twarde zew. aby bez problemów np. iść sobie do znajomego skopiować jakieś tam filmy, muzykę itp...


Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem. Problem został rozwiązany.
Pozdrawiam!

Re: SAMSUNG HM641JX zewnętrzny. Problem z dużymi plikami.


przez Google Adsense [BOT] 30 maja 2012, 09:29

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.