• Jak skopiować dane z rejestratora cyfrowego mtc-9428 lan ( rejestrator kamer)

#1 Jak skopiować dane z rejestratora cyfrowego mtc-9428 lan ( rejestrator kamer)


przez PureEvil 23 maja 2012, 13:50
Witam

Mam wszystko zapisane na dysku twardym. Gdy go podłączam system nie widzi nawet partycji. Pokazuje zajęte miejsce. Nie wiem w jaki sposób mogę skopiować nagranie z danego dnia. Potrzebne jest nagranie ponieważ miało miejsce włamanie na sklep...


Pozdrawiam!

Re: Jak skopiować dane z rejestratora cyfrowego mtc-9428 lan ( rejestrator kamer)


przez Google Adsense [BOT] 23 maja 2012, 13:50

#2 Re: Jak skopiować dane z rejestratora cyfrowego mtc-9428 lan ( rejestrator kamer)


przez Macpod 23 maja 2012, 14:51
Nie da się czasem zgrać po przez USB?

#3 Re: Jak skopiować dane z rejestratora cyfrowego mtc-9428 lan ( rejestrator kamer)


przez WIOLAD 23 maja 2012, 15:31
Po podłączeniu dysku do komputera nie można odtworzyć ani skopiować nagrań z rejestratora(nie są widoczne pliki), można je skopiować poprzez usb lub oprogramowanie dołączone do rejestratora.

#4 Re: Jak skopiować dane z rejestratora cyfrowego mtc-9428 lan ( rejestrator kamer)


przez willyvmm 23 maja 2012, 17:03
A czy przypadkiem nie jest tam jakiś linuxowy FS ?

#5 Re: Jak skopiować dane z rejestratora cyfrowego mtc-9428 lan ( rejestrator kamer)


przez PureEvil 23 maja 2012, 18:40
Poszukam płyt od tego sprzętu może rzeczywiście jest program.

Dysk twardy podłączałem tez przez przejściówkę USB i nie widać danych.



Jak sprawdzić czy jest tam linuksowy FS i co to w ogóle jest ?

#6 Re: Jak skopiować dane z rejestratora cyfrowego mtc-9428 lan ( rejestrator kamer) 


przez czorny 23 maja 2012, 19:45
FS=file system i najlepiej sprawdzic jakimś programem do partycjonowania lub live cd z ubuntu czy knoopix.
Nie napisał kolega czy rejestrator jest sprawny czy tylko posiadasz dysk do skopiowania określonego okresu z czasu włamania bo jeśli rejestrator jest sprawny to program rejestrujący powinien posiadać możliwość exportu/wypalenia cd/dvd z wyborem z których kamer i z jakiego dnia i godziny zapis chcesz wyeksportować.

#7 Re: Jak skopiować dane z rejestratora cyfrowego mtc-9428 lan ( rejestrator kamer)


przez arvika 23 maja 2012, 20:11
Zazwyczaj w rejestratorach jest inny system plików niż FAT lub NTFS. Najlepiej zgrać dane przez program dołączony do rejestratora.
Poza tym pozostaje problem czy dane, które potrzebujesz mieć nie zostały nadpisane nowym nagraniem. Jak wiadomo rejestrator zapisuje dane cyklicznie, czyli po zapełnieniu dysku powinien nagrywać na najstarszych danych. Jeśli cały cykl przeszedł i dane zostały nadpisane innymi to ich nie odzyskasz.

#8 Re: Jak skopiować dane z rejestratora cyfrowego mtc-9428 lan ( rejestrator kamer)


przez PureEvil 23 maja 2012, 20:24
Nagranie jest i rejestrator działa. (Potrafi zapisać chyba do 3-4 miesięcy bez nadpisywania, ma 2 dyski 1TB).

Znalazłem pudło po sprzęcie i w środku instrukcję obsługi oraz wyczytałem, że do skopiowania nagrań trzeba użyć programu R6VIEWER. Mam dokładnie opisane co i jak mam zrobić i to w języku PL :))
Problem został rozwiązany.


Dziękuję za pomoc wszystkim i cenne podpowiedzi oraz porady.


Pozdrawiam!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.